The Voice of Suka w Młochowie

Nadarzyn

Z Marią Pomianowską można odkrywać historyczne polskie instrumenty. Artystka wraz z zespołem wystąpi 13 sierpnia w Młochowie, gdzie zaprezentuje program „Odrodzony dźwięk – The Voice of Suka”.

Kolejna odsłona wakacyjnego cyklu „zaPARKUJ w Młochowie”. Każdy koncert to wyjątkowa podróż, uczta i doznania dla tych, którzy kochają muzykę, ale i dla odkrywających jej piękno. Wakacyjne niedziele w Młochowie upływają w fantastycznym klimacie.

13 sierpnia na tarasie przy kościele św. Michała Archanioła Maria Pomianowska z zespołem zaprezentują program „Odrodzony dźwięk – The Voice of Suka”. Wybitna polska instrumentalistka posiada bogaty repertuar. Warto dodać, że Pomianowska gra m.in. na suce, sarangi i wiolonczeli. Na swoim koncie ma wiele płyt. W 2011 roku otrzymała medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Podczas swojej kariery współpracowała m.in. z Anną Marią Jopek. W 2016 roku Maria Pomianowska wydała płytę „The Voice of Suka”, która spotkała się z ogromnym uznaniem. Na tegorocznym festiwalu Polskiego Radia „Nowa tradycja” Jury Folkowego Fonogramu Roku 2016 otrzymała trzecią nagrodę za wspomniany album.

Słuchacze z Młochowa będą mieli okazję zagłębić się w muzykę anonimową z XIV wieku, dzieła Piotra z Grudziądza, melodie ludowe. Nie zabraknie również utworów autorstwa Marii Pomianowskiej.

Początek koncertu o 16.00. Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.