Tercet czyli Kwartet odwiedzi Reguły

Reguły

Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus i Wojciech Kaleta, tworzący zespół Tercet czyli Kwartet, uświetnią dożynki w Regułach. 3 września w parku przy ul. Wiejskiej nie zabraknie dobrego humoru i największych przebojów.

Gmina Michałowice chce wraz z mieszkańcami podziękować za tegoroczne plony i świętować efekty ciężkiej pracy. W niedzielę 3 września w parku w Regułach będą królowały piękne wieńce, kompozycje dożynkowe i kosze z płodami, które zostaną ustawione już o 12.00. Godzinę później zaplanowano polową mszę św. A następnie wystartuje ceremonie dożynkowa, która będzie obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Z niecierpliwością na zegarki będą patrzyli mieszkańcy Reguł. O 14.50 zaplanowano otwarcie świetlicy wiejskiej, która znalazła się w pięknej otulinie parku krajobrazowego. Mieszkańcy zyskają wielofunkcyjną salę, w której będą mogli organizować liczne spotkania i zajęcia.

Stoiska rękodzieła ludowego to element, który zawsze wzbudza ciekawość. Sztuka garncarstwa, rzeźba w drewnie czy wyroby hafciarskie – każdy będzie mógł spróbować swoich sił, a przy okazji może i odkryć ukrytą pasję. Aż w brzuchu burczy na samą myśl o tradycyjnym chlebie ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Z pewnością obok tego stoiska nikt nie przejdzie obojętnie. Z myślą o najmłodszych na dożynkowej imprezie pojawi się strefa zabaw. Dzieci muszą przygotować duże pokłady energii, bo będą miały ją gdzie wyzwolić. Gigantyczne zjeżdżalni i eurobungee – to tylko część atrakcji. O 17.00 o poziom humoru wśród dzieci zadba niezastąpiony Pan Yapa.

Przy okazji dożynek nie może zabraknąć dobrej muzyki. O 15.30 w parku w Regułach wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który powstał w 1951 roku. Jego twórczość znana jest nie tylko w Polsce, ale i za granicą. „Tańczący chór”, „śpiewająca grupa taneczna” i energiczna studencka kapela sprawiają, że każdy koncert zespołu jest wyjątkowy. Repertuar grupy oparty jest na tańcach narodowych i kompozycjach z różnych regionów Polski, a także prezentuje m.in. spektakle oparte o polskie zwyczaje ludowe. 

Mieszkańcy gminy Michałowice będą mogli również usłyszeć możliwości wokalne lokalnych zespołów: Czerwone Korale i Czerwone Koraliki oraz Michałowiczanka. O 19.00 uczestnicy dożynek usłyszą countrowo-rockowe brzmienia za sprawą zespołu Trace, który zdobywa coraz większe uznanie. Muzycy wydali dwie płyty, biorą również udział w najważniejszych festiwalach m.in. w Mrągowie i Wiśle.

Wieczór będzie należał do grupy Tercet czyli Kwartet. Hanna Śleszyńska, Robert Rozmus, Piotr Gąsowski i Wojciech Kaleta zaprezentują się o 20.30. Artyści znakomicie czują się na scenie, a ich wieloletnie doświadczenie procentuje znakomitymi występami. W Regułach należy spodziewać się dużej dawki humoru oraz przebojów z lat 70, 80 i 90-tych. Mówią o sobie, że są najwszechstronniejszą i najbardziej rozśpiewaną grupą aktorsko-kabaretową w Polsce. 3 września w Regułach będzie się można o tym przekonać!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe