Tanecznym krokiem w weekend – Turniej Top Dance Open 2022

Pruszków

Najgorętszy turniej na terenie powiatu pruszkowskiego już weekend 22 i 23 października. W te dni parkiet hali Znicz zmieni się w parkiet dla tancerzy turnieju Top Dance Open 2022. Szykuje się prawdziwe święto tańca z pięknymi strojami, makijażami i misternymi fryzurami!

Turniej taneczny to wielkie święto dla miłośników tej… dyscypliny sportowej. Tak, tak – taniec sportowy to wyjątkowa dyscyplina. Wymaga nie mniej poświęcenia i treningów niż np. tenis czy koszykówka. Do tego jest niezwykle hipnotyzująca i piękna!

22 i 23 października widzowie zebrani na pruszkowskiej hali znicz będą mogli obejrzeć zmagania wielu par tanecznych z Polski i zagranicy. Wystąpią w stylach tanecznych: standardowym i latynoamerykańskim. Dodatkowo odbędą się Mistrzostwa Polski w klasach tanecznych B i A Federacji Tańca Sportowego.

Poza wiadomym wysokim poziomem umiejętności zawodników, będzie można zobaczyć przepiękne stroje, fryzury i makijaże. Misterne upięcia, piękne, błyszczące suknie i sukienki oraz wyraziste i kolorowe podkreślenia oczu – tego możemy spodziewać się podczas turnieju. Dzięki nim taniec towarzyski elektryzuje gracją i dopracowaniem każdego niemal szczegółu.

Co ciekawe, zasady dotyczące wyglądu tancerek dotyczą nie tylko ubioru, lecz także fryzur. Powinny one być schludne – gładkie i czyste, komfortowe, nie zasłaniające twarzy, a co najważniejsze dopasowane do wieku i tańca. Wszelkie misterne sploty, pęczki, „bułeczki”, koki, czy „shelle” będzie można zobaczyć podczas turnieju Top Dance Open 2022.

Weekend 22 i 23 października w prognozach pogody zapowiada się dość chłodno. To nic – parkiet w pruszkowskiej hali Znicz będzie rozgrzany do czerwoności. Po raz kolejny zatańczą na nim zawodnicy startujący w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Sportowego Top Dance OPEN 2022.

Zawody taneczne Top Dance pojawiają się cyklicznie, co roku, w kalendarzu imprez w Pruszkowie. To jedyna taka impreza w powiecie pruszkowskim – szykujcie się na dużą dawkę sportowo-tanecznych emocji!
Oceniani będą zawodnicy z różnych grup wiekowych: od najmłodszych początkujących po najstarszych z mistrzowską klasą międzynarodową. Noty będzie wystawiać jury składające się z sędziów z kraju i zagranicy. Na zwycięzców czekają medale, statuetki, puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Patronami Honorowymi turnieju są Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch. Turniej jest dofinansowany ze środków ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, ze środków z budżetu Gminy Miasto Pruszków oraz przy wsparciu Fundacji ARP.

Bilety na wydarzenie do kupienia tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.