Szykuje się rodzinne bieganie

Grodzisk Maz.

Bez wątpienia bieganie łączy pokolenia. Już 26 czerwca będzie można się przekonać o tym w Adamowiźnie, gdzie odbędą się 2. Grodziskie Biegi Rodzinne.

Bieganie stale zyskuje na popularności. Coraz więcej decyduje się na ten typ aktywności fizycznej, aby zadbać o zdrowie i zregenerować się. Zarazem to szansa na przełamywanie barier. W Grodzisku Mazowieckim pasjonaci biegania działają coraz prężniej. 26 czerwca o godz. 10.00 na terenie szkoły podstawowej w Adamowiźnie odbędą się 2. Grodziskie Biegi Rodzinne.

Śmiałkowie będą rywalizowali w trzech grupach. Dzieci pobiegną na 200 i 400 m, młodzież na 1000 m, a na dorosłych czekają zmagania na dystansach 5 i 10 km. – Lista elektroniczna została już zamknięta. Zgłosiły się 152 osoby, ale nadal można się zapisać. Czekamy praktycznie do ostatniej chwili w biurze zawodów. Mali biegacze pokonają dystansy na tartanie na stadionie. Z kolei starsi będą rywalizować już w terenie. Bieganie łączy pokolenia. Wśród uczestników są osoby powyżej 70. roku życia, a także maluchy – tłumaczy Wojciech Cynowski z Klubu Sportowego BIEGI Grodzisk Mazowiecki.

Na trasie pojawią się całe rodziny, ale możliwy jest także start indywidualny. Nie trzeba martwić się o pociechy. Organizatorzy zaplanowali atrakcje dla dzieci oraz gwarantują opiekę nad maluchami. Każdy będzie mógł spokojnie oddać się przyjemności biegania.

Nie zabraknie nagród. Organizatorzy liczą, że w dniu zawodów dopisze pogoda. – Dla wszystkich najlepszych mamy puchary. Przygotowaliśmy również nagrody niespodzianki. Spoglądamy w niebo i liczymy, że pogoda nas nie zaskoczy. Choć synoptycy straszą burzami to liczymy, że do 14.00 deszczu nie będzie – wyraża nadzieję Cynowski.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła „Gazeta WPR” i portal wpr24.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.