Szykują się do święta miasta

Milanówek

Wyjątkowy klimat, dobra zabawa oraz powrót do przeszłości – tak ma wyglądać Święto Miasta Milanówka. Magistrat liczy również na pomysłowość mieszkańców.

Impreza odbędzie się w dniach 3-4 września. W Milanówku nastąpi powrót do przeszłości, co również miało miejsce w ubiegłym roku. Na ul. Warszawskiej zagości klimat z lat 20. i 30. Dla mieszkańców będzie to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie historię miasta.

Warto pamiętać, że lata temu Milanówek przyciągał polską elitę. Był wyjątkowym miejscem, w którym pisarze czy też rzeźbiarze decydowali się na odpoczynek od Warszawy, a z czasem podejmowali decyzję o przeprowadzce. Stąd piękne i wystawne wille. W ten sposób kształtował się charakter miasta, który ponownie będzie można poczuć 3-4 września.

Jakie atrakcje zaplanowano podczas Święta Miasta Milanówka? 3 września mieszkańcy będą mieli okazję bawić się w rytm przebojów z ówczesnych bali. Niezwykle ciekawie zapowiada się parada pod wodzą Milanowskiej Orkiestry Dętej oraz strażaków. Co warte uwagi, OSP obchodzi 105. rocznicę założenia, więc jest co świętować. Mieszkańcy będą mogli odkryć dawne zabawy sportowe i poznać stare pracownie modowe. Interesującym doświadczeniem może być nieme kino z prawdziwym taperem. Z kolei 4 września przebiegnie pod dyktando emocji sportowych. Na kortach tenisowych odbędzie się rywalizacja w II Milanowskim Wimbledonie. 

Mieszkańcy na świętowanie muszą jeszcze trochę poczekać, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyli się w organizację imprezy. Magistrat zachęca do dzielenia się pomysłami. Do 1 sierpnia mieszkańcy mogą przesyłać swoje propozycje na adres: sekretariat@mckmilanowek.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy