Sztuka w Antyku, Antyk w sztuce

Pruszków

ARTEfakty to wielki Pruszkowski Festiwal Archeologiczny, który odbędzie się już we wrześniu. Systematycznie przybliżamy szereg atrakcji, jakie będą czekały na mieszkańców i gości.

Tego w Pruszkowie jeszcze nie było. Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego wspólnie z partnerami przygotowuje w dniach 9-11 września międzynarodowy festiwal archeologiczny. Nie będzie to jednak impreza wyłącznie dla miłośników i pasjonatów historii. W trakcie trzydniowego festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Choć organizatory nie ukrywają, że głównym celem imprezy jest przybliżenie historiiMazowsza, i to tej pradawnej.– Poprzez realizację kilkuset wydarzeń łącząc aktywności popularnonaukowe, artystyczne i animacyjne ARTEfakty wielowymiarowo przybliżą fenomen, który czekał na swoją wielką chwilę 2000 lat – zaznaczają pracownicy MSHM.

Całe wydarzenie podzielono na osiem bloków tematycznych. Pierwszy z nich to „ARTE – Sztuka w Antyku, Antyk w sztuce”. Co znajdziemy w tym bloku? Głównie rozmaite działania literacko-artystyczne. Ale nie będą one skupione w jednym punkcie, tylko rozsiane po całym Pruszkowie. W ich skład wejdą m.in. performatywne krótkie formy teatralne, widowisko plenerowe, inscenizacja fragmentu „Iliady” Homera oraz krótkie spektakle. Te ostatnie wydają się bardzo interesujące. Przedstawienia potrwają ok. 30 minut i zostaną opatrzone komentarzem. – Ich zadaniem jest zaprezentowanie w możliwie jak najciekawszy sposób elementów obyczajowości ludów świata antycznego – podkreślają organizatorzy. 

To nie koniec atrakcji. Blok uzupełnią spotkania literackie w Książnicy Pruszkowskiej, działania artystyczne Salonu Pruszkowskiego czy zaplanowany na 11 września specjalny seans Pruszkowskiego Kina Letniego. 

Patronem medialnym ARTEfaktów są „Gazeta WPR” i portal WPR24.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe