Szach-Mat w Mateczniku Mazowsze

Otrębusy

Coś dla pań i dla panów, zwłaszcza tych w długoletnich związkach. Na scenie Matecznika Mazowsze pojawią się aktorzy z Teatru Capitol. Dla Was mamy konkurs i wejściówki.

Sztuka „Szach-Mat” na życzenie widzów została przemianowana na „Dama bije Króla”. Skąd te odniesienia do szachów? W trakcie spektaklu rozgrywana jest ważna partia gry, ale to tylko tło. Ważniejsze są rozgrywki między głównymi bohaterami: wdowcem Fredem, jego synem Leonardem, przyjacielem Walterem oraz gosposią Rosalindą.

Burzliwych i przezabawnych perypetii nic wcześniej nie zapowiada. 70-letni Fred ma już ustabilizowane życie. Warto dodać, że jest ono dość nudne. Wszystko toczy się według schematu, którego Fred mocno pilnuje. Wtorek przeznaczony jest dla przyjaciela Waltera, z którym rozgrywa partyjkę szachów. Obowiązkowo zawsze o tej samej porze. Środa to dzień wizyty syna Leonarda. Młody mężczyzna ma wiele pomysłów na ubarwienie życia ojca. Fred jednak twardo i uparcie broni swoich rytuałów. Do tego dochodzi jeszcze jedna rzecz. Stałe boje z gosposiami podsyłanymi przez syna. Te szybko rezygnują z pracy, ponieważ zgryźliwy Fred robi wszystko by, nikt nie krzątał się po jego „terenie”. Do czasu. Życie zgorzkniałego 70-latka do góry nogami wywraca Rosalnida.

Świetne dialogi i monologi, błyskotliwe puenty, dowcipne sentencje, a zwłaszcza świetnie napisane role bohaterów –  to wszystko tworzy idealny materiał na wielkie kreacje aktorskie.

Na scenie zobaczymy wybitnych, popularnych i lubianych aktorów: Marek Siudym, Maciej Damięcki, Anna Gornostaj, Kacper Kruszewski oraz Roksana Szmigiero-Pliszka.

Polecamy ten spektakl gwarantujący świetną zabawę, salwy śmiechu, a także życiowe sytuacje poruszane przez aktorów. Spektakl w sam raz dla dwojga w Dniu Kobiet. Sztukę będzie można zobaczyć w Mateczniu Mazowsze już 11 marca o godz. 18.00. Bilety do nabycia tutaj.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać wejściówki na spektakl. Więcej szczegółów niebawem.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.