Sylwestrowy pokaz cichych fajerwerków w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Grodzisk zaprasza mieszkańców na wspólne powitanie Nowego Roku. W tym roku wykorzystane zostaną tzw. ciche fajerwerki.

Pokazy fajerwerków budzą emocje. Jedni nie wyobrażają sobie nocy sylwestrowej bez pokazów sztucznych ogni. Inni są ich zdecydowanymi przeciwnikami, ze względu na to, że głośne wystrzały są stresujące dla zwierząt. Gminy z naszego regionu szukają więc kompromisowych rozwiązań, by powitać Nowy Rok w sposób widowiskowy.

W ostatnich latach władze Grodziska Mazowieckiego eksperymentują z formą sylwestrowej zabawy. I tak dwa lata temu powitanie Nowego Roku uświetnił pokaz laserów. Choć o rezygnacji z klasycznego pokazu fajerwerków zdecydowali mieszkańcy w internetowej sondzie, to część osób żałowała, że nie będzie pokazu.

W tym roku pokaz sztucznych ogni wraca do Grodziska Mazowieckiego. Ale powitanie Nowego Roku nie będzie „huczne” bowiem wykorzystane zostaną tzw. ciche fajerwerki. Czym są te fajerwerki? Generalnie nie różnią się niczym od tych standardowych. Pięknie prezentują się na niebie, ale nie generują tak dużego hałasu. Są więc przyjazne zwierzętom, nie straszą małych dzieci i nie przeszkadzają sąsiadom i osobom postronnym.

Pokaz cichych fajerwerków odbędzie się o północy na parkingu Centrum Kultury.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Sylwestrowy pokaz cichych fajerwerków w Grodzisku”

  1. Szaleństwo pisze:

    Niedługo małe osiemnastoletnie dzieci będą się bały same iść do szkoły.

  2. Dr. Huckenbush pisze:

    Nie rozumiem dlaczego tylko takie fajerwerki nie zostały dopuszczone do sprzedaży?!. Chcecie strzelać? Strzelajcie, ale po cichu!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły