Swój? Obcy? Młodzież odpowiada

Pruszków

Czas na teatralne popisy młodzieży, która przez dwa tygodnie ciężko pracowała nad projektem „Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań” w ramach programu „Lato w teatrze”. Pokazy odbędą się 23 i 24 lipca w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury w Pruszkowie.

Już po raz trzeci młodzież zafascynowana teatrem mogła uczestniczyć w programie „Lato w teatrze”. Zajęcia odbywały się w szkole podstawowej przy ul. Lipowej. – Warsztaty trwały dwa tygodnie, to bardzo intensywnie spędzony czas.  Atmosfera była twórcza, choć wymagała też otwarcia na „dziwne”, nieznane formy pracy z ciałem, ruchem, głosem – indywidualne oraz grupowe. Była też bardzo refleksyjna, ponieważ badaliśmy osobisty stosunek  do tematu swojskości i obcości oraz emocje, które on wywołuje. Nie zabrakło integracji i zabawy –  przedstawia Agata Gołąb, opiekunka projektu.

W zajęciach wzięło udział 19 osób, które intensywnie pracowały nad scenariuszem. U aktorów często występuje trema. Nie inaczej jest w przypadku pruszkowskich zajęć. – Trema i stres z pewnością pojawią się przed pokazami. Czasami w trakcie warsztatów trudno było się przełamać w zaproponowanej formie tanecznej, muzycznej, teatralnej – przedstawia Gołąb.

Spektakl „Swój? Obcy? Teatralny Teren Badań” zostanie zaprezentowany dwukrotnie w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5. Pierwszy pokaz odbędzie się w niedzielę, 23 lipca o 15.00, zaś drugi 24 lipca o 18.00.

Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11397

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9015

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8519

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7292

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758