Święto kolorów w Milanówku

Milanówek

Do kalendarza imprez plenerowych w okolicy na trwale zapisały się wydarzenia pod szyldem „Święta kolorów”. Najbliższe już 18 sierpnia w Milanówku.

Holi (Święto kolorów) to hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa.

Święto Holi ze względu na swój radosny charakter zyskało popularność na całym świecie. Obchodzi się je m.in. w Azji czy Europie. Od kilku lat

Holi Święto Kolorów od kilku sezonów wakacyjnych odbywa się na terenie naszego regionu. Już 18 sierpnia barwna impreza zawita do Milanówka. Tego dnia, w godz. 15.00-18.00 Park Zielony Dołek zamieni się w centrum dobrej zabawy, radości i kolorów.

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.