Święto kolorów holi w Milanówku

Milanówek

Będzie dużo kolorów, radości i uśmiechu! W Milanówku odbędzie się Holi Święto Kolorów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Holi Święto Kolorów od kilku sezonów wakacyjnych odbywa się na terenie naszego regionu. Już 18 sierpnia barwna impreza zawita do Milanówka. Tego dnia, w godz. 15.00-18.00 Park Zielony Dołek zamieni się w centrum dobrej zabawy, radości i kolorów.

Czego mogą spodziewać się uczestnicy imprezy? Przede wszystkim dobrej zabawy przy muzyce, a także kolorowych proszków Holi najwyższej jakości, różnokolorowych serpentyn wystrzeliwanych w powietrze, balonów z helem, waty cukrowej oraz lodów w kolorach tęczy.

Czym jest święto Holi? To hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach oraz Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa.

Święto Holi ze względu na swój radosny charakter zyskało popularność na całym świecie. Obchodzi się je m.in. w Azji czy Europie. I nie ma się co dziwić. Frajdę z obsypywania się kolorowymi proszkami mają zarówno duzi, jak i mali.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Święto kolorów holi w Milanówku”

  1. Tylko kasa pisze:

    Nabijanie kasy dla organizatorów. Za każdy maleńki woreczek każą sobie słono płacić. Prawdziwe święto holi jest na początku wiosny. Reszta to zarabianie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły