Święto Holi ponownie w Pruszkowie!

Pruszków

Trzy lata temu w Pruszkowie po raz pierwszy zorganizowano Festiwal Holi, czyi święto kolorów. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę! W tym roku Pruszków znów wypełni się kolorami

Czym jest święto Holi? To hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach oraz Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa.

Święto Holi ze względu na swój radosny charakter zyskało popularność na całym świecie. Obchodzi się je m.in. w Azji czy Europie. I nie ma się co dziwić. Frajdę z obsypywania się kolorowymi proszkami mają zarówno duzi, jak i mali.

Pierwsza edycja holi okazała się strzałem w dziesiątkę! Na terenie przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej bawiło się wielu mieszkańców Pruszkowa. Impreza okazała się świetnym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia.

Dla wszystkich miłośników Festiwalu Kolorów w Pruszkowie mamy dobrą informację. Impreza obędzie się również w tym roku! Na festiwalu widzimy się już 25 czerwca w godzinach 15.00 – 19.00 w Parku Żwirowisko!

Poniżej zamieszczamy harmonogram
15:00 – start
15:15 – wspólny wyrzut proszków
15:30 – zabawy muzyczno-ruchowe
15:45 – wspólny wyrzut proszków
16:00 – wyrzutnia kolorów holi !
16:15 – wspólny wyrzut proszków
16:30 – zabawa w przeciąganiu liny
16:45 – wspólny wyrzut proszków
17:00 – wyrzutnia kolorów holi !
17:15 – wspólny wyrzut proszków
17:30 – konkurs na najbardziej kolorową osobę (Miss i Mistera)
17:45 – wspólny wyrzut proszków
18:00 – wyrzutnia kolorów holi !
18:15 – wspólny wyrzut proszków
18:30 – zabawa wyścig w workach
18:45 – wspólny wyrzut proszków
19:00 – koniec

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj.

 

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Święto Holi ponownie w Pruszkowie!”

 1. Pruszkowiak pisze:

  A to jakies święto? Wydawało mi się że to jakaś nowa zabawa dla dzieciaków, nota bene bawiły się świetnie. A co mnie obchodzi że gdzieś na świecie to ma wymiar jakiegoś święta? ktoś tam kogoś zmusza do przejścia na inną wiarę? Afiszuje się z tym? Po co na siłe doklejać jakieś łatki do tego wydarzenia, jak dla mnie i moich dzieci ma to takie znaczenie jak zjeżdzalnia na placu zabaw, kolejna rozrywka.

 2. Anonim pisze:

  W końcu normalne święto dla osób LGBT. Podoba mi się, to że nowy prezydent Pruszkowa zaczyna wzorować się na prezydencie Warszawy. To dobry krok dla normalności i równości dla wszystkich. Takiego wszyscy Pruszkowa chcemy. Koniec z chamstwem, nazizmem i brakiem kultury. Czas na tęcze w Pruszkowie

 3. jerzy pisze:

  Lewactwo w natarciu!

 4. vvv pisze:

  Patriota@, przeszczepie, a twoja religia z nad Morza Martwego jest rodzimą religią?

  • jerzy pisze:

   Tak, moją też… Myślenie ponoć nie boli…

   • vvv pisze:

    Jak myślenie nie boli to pomyśl o słowiańskich religiach które zostały zniszczone i wytarte z pamięci, podstępem, ogniem i żelazem,.. no cóż, nie każdy jest potomkiem egipskich niewolników i nie każdy utożsamia się z, : „Jam jest Pan, Bóg Twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli” ,.. no cóż, mamy wśród Polaków różne kultury,.. myślisz że twoja jest tą najważniejszą,..

 5. lola pisze:

  Autor! Autor! I ile to kosztuje?

 6. an pisze:

  co za poganstwo

 7. Xiao7 pisze:

  Jak w artykule wyjaśnione jest to święto z innych krajów. Więc jakim cudem u nas, w Polsce, jest ono obchodzone?
  „Polacy nie gęsi” a mimo to łykają inną kulturę jak pelikany zapominając całkowicie o naszych tradycjach. Gdzie nasze święta pierwszego dnia wiosny? Gdzie noc Kupały?
  No brakuje tylko by 1 kwietnia odbyło się w Pruszkowie święto Kanamara Matsuri

  • Grzegorz pisze:

   Słowiańskie święta zostały siłą zastąpione nowymi, może w
   zdemaskowaniu swoich złotych cielców, które potrafimy budować bardzo szybko i w dobrej wierze, zaczniesz myśleć bardziej pozytywnie o świecie i ludziach zamieszkujących Ziemię.

 8. Patriota pisze:

  Kolejne przeszczepienie z zagranicy…. Plus propagowanie innowierstwa. Lewactwo atakuje

 9. Zbyszek pisze:

  Za moich czasów wciągaliśmy proszek a nie wyrzucaliśmy

 10. Anonim pisze:

  Przecież to wygląda jak wojna!!! Co z braçmi i siostrami z Ukrainy?!

  • ToTylkoJa pisze:

   Luknij co się dzieje w tzw. Parku Mazowsze potocznie zwanym Glinkami,.. Nie widać u nich przygnębienia, strachu,.. może nie wygląda to jak święto Holi, ale dymu więcej niż z najstarszych kominów w Pruszkowie,.. Wiedzą jak się bawić i jak spędzać wolny czas,.. a na świecie Holi będą jak wszyscy normalni i niezapatrzeni w ambonę i włodarzy z Nowogrodzkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły