Święto Holi coraz bliżej

Pruszków

Trzy lata temu w Pruszkowie po raz pierwszy zorganizowano Festiwal Holi, czyli święto kolorów. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę! W tym roku Pruszków znów wypełni się kolorami

Czym jest święto Holi? To hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach oraz Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa.

Święto Holi ze względu na swój radosny charakter zyskało popularność na całym świecie. Obchodzi się je m.in. w Azji czy Europie. I nie ma się co dziwić. Frajdę z obsypywania się kolorowymi proszkami mają zarówno duzi, jak i mali.

Pierwsza edycja holi okazała się strzałem w dziesiątkę! Na terenie przy studni oligoceńskiej przy ul. Lipowej bawiło się wielu mieszkańców Pruszkowa. Impreza okazała się świetnym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia.

Dla wszystkich miłośników Festiwalu Kolorów w Pruszkowie mamy dobrą informację. Impreza obędzie się również w tym roku! Na festiwalu widzimy się już 25 czerwca w godzinach 15.00 – 19.00 w Parku Żwirowisko!


Poniżej zamieszczamy harmonogram
15:00 – start
15:15 – wspólny wyrzut proszków
15:30 – zabawy muzyczno-ruchowe
15:45 – wspólny wyrzut proszków
16:00 – wyrzutnia kolorów holi !
16:15 – wspólny wyrzut proszków
16:30 – zabawa w przeciąganiu liny
16:45 – wspólny wyrzut proszków
17:00 – wyrzutnia kolorów holi !
17:15 – wspólny wyrzut proszków
17:30 – konkurs na najbardziej kolorową osobę (Miss i Mistera)
17:45 – wspólny wyrzut proszków
18:00 – wyrzutnia kolorów holi !
18:15 – wspólny wyrzut proszków
18:30 – zabawa wyścig w workach
18:45 – wspólny wyrzut proszków
19:00 – koniec

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 33

33 odpowiedzi na “Święto Holi coraz bliżej”

 1. dr misio pisze:

  to święto tęczowych wykolejeńców z obniżoną samooceną szukających akceptacji ???

  • Grabarz pisze:

   Księża, narodowo socjalistyczni działacze i znęcające się nad niepełnosprawnymi siostry zakonne doskonale się bawili.

   • Paca(n) pisze:

    A przygrywał im Palikot

    • ewa b. pisze:

     to impreza dla wielokrotnie zaszczepionych , za niedługo dowiedzą się że odporność ich organizmu nie zwalczy nawet kataru :-)) bawcie się do ostatnich chwil ;-))

   • Mgr Olek pisze:

    Grabarz, nick i wszystko jasne, pewnie młody wykształcony z wielkiego miasta, gdzie pszczoły tam miód, gdzie platforma tam smrod

    • Grabarz pisze:

     Ciasnota intelektualna wyznawców umiłowanego przywódcy nie dopuszcza do świadomości, że w naszej ludowej ojczyźnie są jeszcze wyborcy innych gangów niż PiS i PO tudzież osoby nie głosujące wcale. Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić.

     • Mgr Olek pisze:

      Narody klękajcie, odezwał się grabarz, miszcz intelektu

     • Grabarz pisze:

      To cytat z Piłsudskiego magistrze od siedmiu boleści.

     • Mgr Olek pisze:

      Cytatem od Marszałka są ostatnie słowa, reszta tego tzw. Komentarza to bełkot grabarza, wyznawcy z PO

   • Gardze PO pisze:

    Stękasz grabarz, stękasz, dawaj grabarz na Love Parade, dawaj pomachasz choragiewką

    • Grabarz pisze:

     Tylko dawaj i dawaj. Widać że obecność Sowietów odcisnęła piętno na twoim życiorysie. Teraz strugasz kościółkowego patriotę, a za komuny nie dość że nie działałeś w Solidarności to jeszcze czerpałeś pełnymi garściami z sowieckiej okupacji. Mam nadzieję, że w zimie staniesz przed wyborem chleb czy opał. To akurat ci się należy.

 2. paca pisze:

  Podobno w tym rozpylanym pyle znajdują się środki chemiczne oddziałujące na mózg, o działaniu narkotycznym, otepiajacym, uzależniającym, pozwalającym przejąć władzę nad człowiekiem. Rozpylają by zniszczyć szare komórki człekokształtnych, by stali się bezwolną masą, gotową wykonać każdy rozkaz i polecenie…

  • Dr psychiatra pisze:

   Pacjenci komentują czyli na oddziale w Tworkach nadal bez zmian

  • Mgr Olek pisze:

   Jak tam paca na paradzie równości w sobotę w Warszawie? Poskakałes sobie trochę, POmachales tęczową choragiewką?

  • To idz pisze:

   To idz tam czym predzej. Może jak jakis bil gates przejmie nad toba kontrole to uda munsie zrobic z ciebie cos na kształt wartowciowego parobka w afryce, bo teraz jestes zyciowym nieudacznikiem na socjalu z urojeniami

   • Gardze PO pisze:

    Do To Idz
    Odezwał się rokefeller, człowiek sukcesu, drugi Jobs, że wsi. Pewnie zbierasz puszki i złom po śmietnikach i oddajesz do punktu, zebuly mieć parę złotych na alpagę

   • Mgr Olek pisze:

    Do To Idz
    Widzę, że bardzo was bolą Januszy Biznesu te socjale. No tak bo skończyły się złote czasy kręcenia lodów za PO, robota dla pracownika na czarno, na umowę dzieło za stawkę 4/5 za h, a jak się nie podoba to wynocha, bo za bramą jest 10 chętnych na twoje miejsce. A biedny kapitalista narzekający, że ciągle musi dokładać do firmy i cyk 3 autko i wczasy na Karaibach. W każdym normalnym kraju poza Bantustanem i Afryką są różnego rodzaju socjale, tylko mają inna nazwę, nawet w UK, co wyszła z tego euro kołchozu.

    • Grabarz pisze:

     Aż dwóch roszczeniowych nieudaczników się odezwało. Tęsknicie za PRL i panoszącymi się Sowietami? Wtedy byliście kimś i zarabialiście tyle co profesor, lekarz czy inżynier, a dziś nerwowo śledzicie ceny węgla i masła. Trzeba było uważać w szkole na lekcji zamiast chlać alpagę w kiblu. Nie chciało się nosić teczki, trzeba dźwigać woreczki. Za chwilę nie będziecie nikomu do niczego potrzebni, bo zostaniecie zastąpieni przez maszyny i sztuczną inteligencję.

     • Mgr Olek pisze:

      Grabarz Męczenniku cierpiący za miliony, napisz do papieża, żeby cię ogłosił „Santo subito”, już od razu natychmiast, jak mi ciebie szkoda, ty tak tyrasz, pocisz sie, jak się poświęcasz, Nazywam się milion bo za miliony cierpię

     • Grabarz pisze:

      Właśnie nie muszę tyrać, bo uważałem w szkole na lekcji. Dla ciebie z kolei nie ma już ratunku, głodowa emerytura i do widzenia. Może gdybyś nie dawał na tacę ani nie wysyłał darowizn na Rydzyka miałbyś na węgiel i masło.

     • Mgr Olek pisze:

      Grabarz to brzmi…… śmiesznie.
      W Tworkach jasne, że nie musisz już ns nic uważać, personel tam dba o ciebie,

     • Gardze PO pisze:

      Te Grabarz, bierz w końcu ten dwukołowy wózek i szybciej zbieraj puszki i złom że śmietników, w końcu się nie wyrobisz i zamkną ci punkt. Wtedy pruty nir wybijesz twojego jabola, słodyczy alpagi

     • Mgr Olek pisze:

      Wolę dać na tace niż na twojego guru Donalda, premiera polskiej biedy, nieudacznik co nic nie, moze, razem z całą twoja żałosna Platformą

     • Grabarz pisze:

      Słychać wycie? Znakomicie. You made my day 🙂

     • Gardze PO pisze:

      Do grabarza
      Datki na tacę są całkowicie dobrowolnie, na kościół też i to was komuchy, lewaki bardzo boli, jak byłeś członkiem PZPR i płaciłeś składki na twoja partie to wtedy było ok, co?

     • Mgr Olek pisze:

      Do grabarz
      Jak by ktoś przeczytał te wypociny twoje czyli olamota to by cię śmiechem zabił, klamot grabarz były komuchy i obronca demokracji i zna angielski ? ? ? ? ? ?

 3. Ekstra pisze:

  No i super.

 4. Smsm pisze:

  To jakieś polskie święto?

 5. Anonim pisze:

  Pustaki tam pójdą.nikt normalny.

  • olazz pisze:

   jakie pustaki pujdzie ten kt o sie chce pobawic sam jestes pustak

  • Grzegorz pisze:

   Anonim, ty nie jesteś pustakiem, jesteś debeściak, co za IQ, gdzie się uchowałeś, przecież jak nic zasługujesz na ministerialne stanowisko,.. idealne pasowałbyś do grona Garnków i Caryc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe