Święto gminy Michałowice

W ostatni weekend sierpnia (28-29 sierpnia) wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka, zaprasza na Dni Gminy Michałowice. Będzie się działo!

Wakacje mijają, a wraz z nimi imprezy plenerowe, które w tym roku organizowano dość ostrożnie. Gmina Michałowice będzie jednak obchodzić Dni Gminy z przytupem.

Świętowanie rozpocznie się w sobotę, 28 sierpnia, o godz. 20.30 koncertem Natalii Kukulskiej z zespołem. W niedzielę, 29 sierpnia, odbędą się Dożynki Gminne 2021, które uświetni Artur Andrus ze swoim recitalem kabaretowym.

Poniżej prezentujemy program Dożynek:
– 11.00 – msza święta
– 12.00 – ceremonia dzielenia się chlebem
– 13.00 – koncert zespołu „Góralska Hora”
– 15.30 – pokaz sztuk walki – Krav Maga
– 17.00 – teatr „Katarynka”
Miejsce: Granica, ul. Sportowa, teren przy boisku.

Poza świetnymi atrakcjami na scenie, czeka też wiele atrakcji poza nią. Najmłodsi będą mogli przejechać się na kucyku, poszaleć na dmuchańcach, pomalować buzie, puszczać bańki mydlane oraz… wydoić krowę!

Nieco starsi będą mogli pogłębić wiedzę artystyczną podczas warsztatów wikliniarskich i garncarskich, a także odwiedzić stragany z rękodziełem. Na Dożynkach obecne będą także koła gospodyń wiejskich z naszej gminy, które przygotują pyszne wypieki, a także chleb ze smalcem i pierogi.

Dodatkowo w czasie Dożynek będzie można zaczerpnąć wiedzy o szczepionkach przeciw COVID-19 na stoisku #Szczepimy się i zaszczepić się w przychodni Amedica, nieopodal miejsca imprezy. W namiocie Urzędu Statystycznego natomiast będzie można się spisać w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021.

Wydarzenie organizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanymi z COVID-19.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.