Światowy Dzień Autyzmu

Pruszków

W sobotę 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wydarzenie to ma na celu uświadomić wszystkim, że wokół nas znajdują się również osoby autystyczne.

W latach 2018-2021 na terenie powiatu pruszkowskiego zdiagnozowano 990 przypadków spektrum autyzmu. Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych.

W naszym regionie wielokrotnie organizowane były akcje, których celem było szerzenie wiedzy na temat spektrum autyzmu. „Niebieski Spacer” czy zawody pływackie budziły duże zainteresowanie.

W tym roku Szkoła „Przylądek” wspólnie z Centrum Handlowym Nowa Stacja organizuje wielkanocny kiermasz ozdób świątecznych. Na terenie galerii znajdzie się wystawa ozdób przygotowanych przez rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz opiekującej się szkołą Fundacji Lepszy Start.

To jednak nie jedyna atrakcja! Oprócz zabawy gigantycznymi piankowymi klockami konstrukcyjnymi Mammutico i sensorycznego toru przeszkód, zostaną zorganizowane warsztaty (1. piętro Nowej Stacji w Strefie Wyciszenia w lokalu obok salonu 4F).

Start kiermaszu 2 kwietnia o godz. 11.00 w CH Nowa Stacja w Pruszkowie.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.