Świąteczne i noworoczne koncerty w regionie

Koncert

Jeśli jesteście miłośnikami kolędowania i koncertów noworocznych, to podpowiadamy gdzie wybrać się w najbliższym czasie, aby miło spędzić czas.

W Pruszkowie koncert noworoczny odbędzie się tradycyjnie już 1 stycznia w kościele św. Kazimierza. Będzie miał uroczystą oprawę, a akustyka świątyni nada występowi dodatkowego charakteru. O godz. 19.00 usłyszymy zespół Voysys, Kamilę Malik na skrzypcach oraz Orkiestrę Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka.

W Grodzisku Mazowieckim koncert noworoczny odbędzie się 18 stycznia. W dwóch odsłonach o godz. 16.30 i 19.30 będzie można obejrzeć i posłuchać programu Viva Wiedeń, Viva Broadway. To unikalny międzynarodowy projekt muzyczny. Wezmą w nim udział międzynarodowej klasy artyści – znani polskiej i międzynarodowej publiczności a wśród nich m.in. Melanie Goerlitz, Agata Sava czy Vincent Schirrmacher.

Zanim jednak zabrzmią noworoczne nuty, w wielu miejscach będzie można posłuchać kolęd. Muzeum Dulag 121 zaprasza do udziału w koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Bemcanto pod kierownictwem Michała Habra – w niedzielę, 29 grudnia o godz. 15.00. Dzień wcześniej odbędzie się „Kolędowanie Nadziei”. Muzeum Dulag 121 razem z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści zachęca do odwiedzenia restauracji „Ucieranie treści”, 28 grudnia o godz. 16.00. Bożonarodzeniowe warsztaty dla młodszych i tych nieco starszych poprowadzi wraz z animatorami Michał Malinowski, dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

W niedzielę, 29 grudnia, wspólne kolędowanie zaplanowano też w Piastowie. O godz. 19.00w kościele Chrystusa Króla Wszechświata przy ul. Ogińskiego wystąpi Viola Brzezińska, której na gitarze akompaniował będzie Sławek Kosiński.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Świąteczne i noworoczne koncerty w regionie”

  1. MLA pisze:

    Świąteczny koncert kolęd w Kościele Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie. Wystąpiła Viola Brzezińska, której akompaniował gitarzysta Sławek Kosiński.
    Piękne polskie kolędy, wspaniałe wykonanie.
    https://www.facebook.com/AcademyMLA/videos/1221849028003824/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najczęściej komentowane

Grill gazowy