Summer Live Music w MSHM

Pruszków

Już 28 sierpnia trzeci z pięciu planowanych koncertów z cyklu Summer Live Music w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego. Tym razem gośćmi będą Artur Dutkiewicz i Piotr Malec.

Duet w składzie Artur Dutkiewicz i Piotr Malec zaprezentują muzykę łączącą brzmienia dwóch „skrajnych” instrumentów. Z jednej strony na wskroś europejski fortepian, z drugiej – wykorzystywana w muzyce indyjskiej tabla.

Medytacyjno-transowe dźwięki zabrzmią w oryginalnych orientalnych rytmach, oczyszczając emocje, wznosząc i przybliżając nas do źródła. Usłyszymy utwory z różnych kultur świata oraz współczesne mazurki Artura Dutkiewicza opracowane na dwa instrumenty: fortepian i tablę.

Artur Dutkiewicz nazywany jest „Ambasadorem polskiego jazzu” – nie bez powodu. To najczęściej koncertujący za granicą polski muzyk jazzowy. Wystąpił w blisko 70 krajach na całym świecie od USA przez Europę, Afrykę, Bliski i Daleki Wschód, po Australię i Nową Zelandię.

Piotr Malec to jeden z nielicznych w Polsce tablistów. Nie poprzestaje jednak tylko na tym instrumencie. Zgłębia tajniki gry na takich instrumentach, jak: mridangam, khanjira, pakhavaj oraz dholak. Naukę gry indyjskiej muzyki klasycznej na tabli studiował u mistrzów w Polsce oraz w Indiach – u Jerzego Pomianowskiego, Prosenjit Poddar, Udaya Rajkarpoora, Sandesha Popatkara.

Teraz będziemy mogli ich usłyszeć w duecie podczas koncertu w MSHM. Już 28 sierpnia o godz. 17.00 w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie. Wstęp jest biletowany (bilet normalny – 40 zł, ulgowy – 20 zł).

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.