Strażacy walczą o puchar

Pruszków

W Pruszkowie zainaugurowano zmagania o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Strażacy musieli stawić czoła morderczemu torowi przeszkód.

Nutka sportowej rywalizacji wdarła się w codzienną pracę strażaków. Zawody w Pruszkowie były okazją do spotkania się kilkunastu jednostek z województwa, a także podniesienia własnej sprawności oraz wydolności. Nie było lekko.

Na strażaków czekały dwie niezwykle wymagającej konkurencje. Najpierw wszyscy spotkali się na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego 4. – Tam odbyły się zmagania na pożarniczym torze przeszkód. Na długości 100 metrów strażacy musieli wykazać się nie lada sprawnością i pokonywać kolejne utrudnienia. Następnie przenieśliśmy się do siedziby straży pożarnej w Pruszkowie, gdzie rozegrana została druga konkurencja. Było to wspinanie na drabinie hakowej na wysokość trzeciego piętra – przedstawia st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Warto zaznaczyć, że to dopiero początek rywalizacji. Strażaków czekają kolejne wyzwania. – Można powiedzieć, że w Pruszkowie zainaugurowaliśmy sezon zawodów w sporcie pożarniczym. Stawką jest Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W Pruszkowie stawiło się 11 drużyn z miejskich i powiatowych komend – wyjaśnia st. kpt. Kroć.

W zawodach wzięły udział jednostki: KM PSP Ostrołęka, KM PSP Siedlce, KM PSP Warszawa, KP PSP Ciechanów, KP PSP Kozienice, KP PSP Łosice, KP PSP Płońsk, KP PSP Pruszków, KP PSP Sokołów Podlaski oraz KP PSP Wyszków.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.