Stragany pełne Świąt – gdzie na jarmark bożonarodzeniowy?

Region

Kiermasze bożonarodzeniowe wpisały się już na stałe w kalendarze imprez miejskich. To doskonałe miejsce do zaopatrzenia się w rękodzieło i skosztowania pyszności – jeszcze przed świętami.

Na jarmarkach przed Bożym Narodzeniem jest aż gęsto jest od zapachu świąt – choinek, pierników, bigosu, czy kompotu z suszu lub grzańca. To także miejsce, gdzie wszystko świeci się i migocze. Gdzie w regionie odbędą się jarmarki bożonarodzeniowe?

Piastów

Jarmark bożonarodzeniowy w Piastowie odbędzie się 11 grudnia w godz. 11.00-17.00. Świąteczne kramy ustawią się na placu targowym przy al. Krakowskiej i ul. Lwowskiej. Podczas jarmarku będzie można kupić ozdoby, rękodzieło, potrawy świąteczne i wypieki. Piastowski magistrat czeka na zgłoszenia wystawców – ilość miejsc jest ograniczona. Co ciekawe, opłata placowa nie będzie pobierana. W zamian wystawcy są proszeni o wpłatę u wolontariuszy dobrowolnej kwoty na pomoc dla Ukrainy.

Nadarzyn

Nadarzyński Jarmark Świąteczny odbędzie się 10 i 11 grudnia na Placu Poniatowskiego. Start o godz. 12.00. W programie koncerty uczniów, występy zespołów ludowych, warsztaty kulinarne, teatr ognia czy kolędy w wykonaniu kapeli góralskiej. Stargany będą uginać się od pysznego jedzenia i przepięknego rękodzieła. Dla najmłodszych będzie karuzela i spotkanie ze Św. Mikołajem. Strażacy OSP Nadarzyn przygotują też smakowite kąski z kuchni polowej.

Podkowa Leśna

Tu także zaplanowano dwa dni bożonarodzeniowych atrakcji. 10 i 11 grudnia w Parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej staną stoiska z wyśmienitym jedzeniem i oryginalnym rękodziełem. Ale nie tylko! Przygotowano wiele atrakcji, m. in. warsztaty, I Bieg Mikołajów (zapisy tutaj), świąteczna wymiana książek oraz wizyta Św. Mikołaja. Dodatkowo każdy, kto weźmie udział w jarmarku, będzie miał możliwość wylosowania losu z nagrodami. Kramy z rękodziełem ustawią się także w Galerii Impuls (ul. Jana Pawła II 13).

Raszyn

Raszyński Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się 11 grudnia na parkingu przy Austerii. Od 9.00 do 16.00 wystawcy będą czekać na odwiedzających ze smakołykami, a także ozdobami świątecznymi, stroikami i rękodziełem. Będzie można kupić także drobne upominki.

Grodzisk Mazowiecki

Kiermasz Świąteczny odbędzie się tuż przed samym Bożym Narodzeniem – 18 grudnia. Tego dnia w godz. 11.00-19.00 hala przy ul. Sportowej zmieni się w miejsce pełne Świąt.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Stragany pełne Świąt – gdzie na jarmark bożonarodzeniowy?”

 1. zgred pisze:

  Ciężko będzie się cieszyć w tym roku z Bożego Narodzenia kiedy większość tradycyjnych składników światecznego stołu jest droższa o 100%. Kiedyś, za komuny, rozruchy wydarzyłyby się przy kilkakrotnie mniejszych podwyżkach. Właśnie wiadomość że ciepło sieciowe zdrożało o ponad 50 % i to parę dni wstecz. Teraz, kiedy nadchodzi dopiero zima. I nie wiadomo czy cieszyć się że „tylko” tyle. Bo przecież wszyscy słyszeli już o podwyżkach energii o kilkaset procent. W tej sytuacji szczególnie wqrwia informacja że jakieś rządowe zero zmienia jedną synekurę na inną. Solidarność z ludźmi w niełatwej sytuacji pomogłaby przetrwać trudne czasy a tymczasem mam wrażenie że władza
  pluje w twarz społeczeństwu.

  • paca pisze:

   Ależ prezes Glapinski wybral się do sklepu (chyba pierwszy raz) i stwierdził że „cena chleba i masła jest o wiele niższa niż się cały czas informuje.” Niektórzy wątpią czy tłuścioszek odróżnia masło od margaryny ale to albo opozycja PO-KO-Trzask (? Brwinowianin niech skoryguje) albo owe „osoby zajmujące wysokie stanowiska w aparacie komunistycznym. Jakieś niesamowite, wysoko postawione postacie, przewożące czasów do Polski w torbach pieniądze sowieckie w celach podtrzymania komunistycznych niedobitków”.
   Tymczasem inflacja jest na płaskowyżu. Jak coś rośnie to potem maleje i na odwrót.
   Gdyby takie rewelacje opowiadał uczeń liceum ekonomicznego dostałby pałę. Ale w Polsce – kraju cudów nawet debil może dochrapać się tytułu profesorskiego albo prezesury banku. Większy debil – do Banku Światowego. Alleluja i do przodu.

 2. loża@szydercuff pisze:

  Pruszków miał rajdówki na barbórkę.Nie można mieć wszystkiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły