Sto lat Młodej Parze w Stawisku!

Podkowa Leśna

Sto lat temu Anna i Jarosław Iwaszkiewicz wypowiedzieli sakramentalne „tak”. Na okoliczność okrągłej rocznicy, Muzeum w Stawisku zaprasza na spotkania.

Ślub Anny z domu Lilpop i Jarosława Iwaszkiewicza odbył się 12 września 1922 roku w Brwinowie. Tego samego dnia ojciec Panny Młodej, Wilhelm Lilpop, podarował jej posiadłość, którą nazwali Stawisko. Przez 50 lat było to tętniące życiem centrum kulturalne. Bywali tu Jan Lechoń, Antoni Słonimski, czy Czesław Miłosz oraz uciekinierzy z płonącej podczas wojny Warszawy.

Z okazji stulecia zaślubin Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów Muzeum w Stawisku zaprasza na dwa spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się w sobotę, 10 września, o godz. 16.00. Na ten dzień zaplanowano czytanie wybranych listów Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów z lat 1944-1950 (czytać będą Dorota Landowska i Mariusz Bonaszewski). W drugiej części spotkania wybrzmią utwory Chopina, Schumanna i Szymanowskiego w interpretacji Joanny Maklakiewicz (fortepian) i Marka Bugajskiego (altówka).

Drugie spotkanie odbędzie się w niedzielne popołudnie – 11 września, o godz. 17.00. Będzie to muzyczne spotkanie, podczas którego zapoznać się będzie można z muzyką polskich kabaretów z dwudziestolecia międzywojennego w wykonaniu Małej Orkiestry Dancingowej pod dyrekcją Noama Zylberberga.

Wstęp na oba spotkania wolny.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.