Startują Dni Piastowa

Piastów

Zmagania sportowe, ognisko poetyckie, zabawy i koncerty – to wszystko czeka na was podczas tegorocznych Dni Piastowa. Już dziś pierwszy dzień imprezy. Jesteście ciekawi jakie atrakcje przygotowano?

Obchody pierwszego dnia święta miasta zainaugurują biegi. Dokładnie o godz. 10.00 wystartuje Piastowski Bieg Przedszkolaka od bramki do bramki. Maluchy będą miały do pokonania zaledwie 100 m. Zapisy startują już o godz. 9.00.

O tej samej godzinie do rywalizacji staną biegacze w Piastowskim Biegu Konstytucji Trzeciego Maja. To sportowa propozycja na uczczenie . Rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Dystans do pokonania niewielki, ale za to symboliczny 1791 m. Zapisy startują już o 8.30. Trasa biegu: brama MOSiR-u – skwer B.J. Sokorskich – park z pomnikiem Bohaterów Ruchu Oporu wzdłuż kortów PTT i Bocce – chodnikiem wzdłuż ul. Godebskiego – chodnikiem przy kortach i parkiem wzdłuż ul. 11 Listopada – skwer B.J. Sokorskich – MOSiR.

Jeśli mało wam sportowych zadań, to o godz. 10.00 rozpocznie się dziecięcy turniej tenisowy. O godz. 11.00 startują kolejne turnieje. Szachowy, gdzie zawodnicy będą trenować szare komórki oraz turniej Bocce na trawie. Godzinę później wystartują zmagania w turnieju siatkówki plażowej.

Dla chętnych od godz. 10.00 dostępne będzie stoisko SPZOZ Piastun. Tu sprawdzimy ciśnienie, poziom cukru, saturacji, pojemności wydechowej płuc oraz uzyskać porady zdrowotne. Biegi i turnieje oraz stoisko Piastuna znajdziemy na terenie stadionu miejskiego, jedynie turniej tenisowy będzie odbywał się na na kortach PTTIB.

Po sportowych zmaganiach chwilę wytchnienia znajdziemy na terenie Liceum im. Adama Mickiewicza. Tam o godz. 16.00 rozpocznie się ognisko poetyckie Poezja Piastowian. To wydarzenie uświetni występ zespołu seniorów „Ziółka”.

Największe atrakcje zaplanowano jednak na wieczór. Już o godz. 18.00 na placu przy OSP rozpoczną się koncerty. Jako pierwszy na scenie zobaczymy zespół Power Play. Godzinę później przed publicznością wystąpi  2plus1. Gwiazdą pierwszego wieczoru Dni Piastowa będzie zespół Boys, który na scenie pojawi się o godz. 20.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.