Spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Uncategorized

Grodziska biblioteka publiczna zaprasza miłośników literatury reportażowej na spotkanie ze znanym dziennikarzem, Mariuszem Szczygłem.

Szczygieł to reporter i felietonista, od lat związany z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”, uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku 2013. Za swoją książkę Gottland został nagrodzony European Book Prize i Nike Czytelników. Jest autorem antologii reporterskich, w tym trzytomowej 100/XX. Antologia polskiego reportażu. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Mieszka w Warszawie, pracuje w Fundacji Instytut Reportażu.

– Podczas spotkania spotkania autorskiego w Grodzisku opowie o kuluarach pracy reportażysty, niesłabnącym zainteresowaniu literaturą reportażową w Polsce, o konkretnych tytułach książkowych, o tym, co zmieniły, jak wpłynęły na nasze postrzeganie rzeczywistości i dlaczego warto po nie sięgnąć. A także o Czechach, mediach społecznościowych i o tym, jak wygląda miejsce pracy Mariusza Szczygła – wyjaśnia Katarzyna Czarnecka z grodziskiej biblioteki.

Po spotkaniu będzie możliwy zakup książek, m.in. „Kaprysiku” i „Projektu: Prawda”. Gdzie i kiedy? Sobota, 24 lutego, godz. 16.00, w grodziskim Pawilonie Kultury (przy ulicy Westfala 3).

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe