Spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Grodzisk Maz.

W ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim już 20 sierpnia odbędzie się spotkanie z Mariuszem Szczygłem poświęcone książce „Nie ma”.

Szczygieł to reporter, felietonista i pisarz non-fiction, od lat związany z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”, uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku 2013. Za swoją książkę Gottland został nagrodzony European Book Prize i Nike Czytelników. Laureat podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za „Nie ma” (w wyborze jury i czytelników). Jest autorem antologii reporterskich, w tym trzytomowej 100/XX. Antologia polskiego reportażu. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Współzałożyciel księgarnio-kawiarni Wrzenie świata oraz wydawnictwa Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi – jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego „Osobistego przewodnika po Pradze

W Grodzisku Mazowieckim odbędzie się spotkanie z pisarzem dotyczące jego książki „Nie ma”. Rozmówcami Szczygła są ludzie z różnych światów: czeska poetka, ukraiński żołnierz, polska księgowa, izraelska pisarka, a także jego ojciec, z którym autor wybiera się ostatni raz w życiu do Pragi. Nad książką unosi się rada, którą dała autorowi Hanna Krall: „Wszystko musi mieć swoją formę, swój rytm, panie Mariuszu. Zwłaszcza nieobecność”.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Żerek (Biblioteka Publiczna, CzytamTo)

Start: 20 sierpnia, godz. 16.00
Miejsce: Park Skarbków
Wstęp wolny

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe