Spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Spotkanie

Biblioteka Publiczna w Nadarzynie zaprasza na spotkanie z Mariuszem Szczygłem, dziennikarzem, pisarzem, reporterem.

Szczygieł to reporter i felietonista, od lat związany z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”, uhonorowany tytułem Dziennikarza Roku 2013. Za swoją książkę Gottland został nagrodzony European Book Prize i Nike Czytelników. Jest autorem antologii reporterskich, w tym trzytomowej 100/XX. Antologia polskiego reportażu. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Mieszka w Warszawie, pracuje w Fundacji Instytut Reportażu.

– Znany reporter i pisarz, a także czechofil opowie nam o swojej fascynacji krajem południowych sąsiadów oraz czeską literaturą i kulturą. Mariusz Szczygieł jest mistrzem i nauczycielem wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Stale publikuje w tygodniku reporterów „Duży Format” – dodatku do „Gazety Wyborczej”. Jesienią ukaże się jego nowa książka reporterska pt. „Nie ma”. Zapraszamy! – zachęca Marcin Bruliński z Biblioteki Publicznej w Nadarzynie.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek, 12 listopada, o godz. 17.30 w siedzibie Biblioteki przy pl. Poniatowskiego 42. Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.