Spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim w Grodzisku Mazowieckim

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim szykuje się nie lada gratka dla miłośników historii. Gościem Biblioteki Głównej będzie Bogusław Wołoszański.

„Sensacje XX wieku” był jednym z flagowych programów Telewizji Polskiej. Od 1973 do 2003 roku o historii najnowszej opowiadał Bogusław Wołoszański – absolwent prawa i podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Odszedł z TVP w 2005 roku. Po odejściu zajął się produkcją i pisaniem scenariusza 13-odcinkowego serialu fabularnego „Tajemnica twierdzy szyfrów”. Powrócił do Telewizji Polskiej, by nakręcić jeszcze 12 odcinków „Sensacji XX wieku”, które zrealizował wspólnie z National Geographic. Przez wiele lat był związany także z Polsatem jako autor serialu „Skarby III Rzeszy” I „Tajna Historia XX wieku”.

Wołoszański napisał także setki artykułów dla „Sukcesu” i „Newsweeka” oraz felietonów dla „Focus Historia”. Jest również autorem 25 książek. Prowadził wykłady dla ludzi biznesu, w których wskazywał na bliskie powiązania zwycięstw historycznych z sukcesami gospodarczymi i finansowymi.

Spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim odbędzie się w Bibliotece Głównej (sali koncertowej w Mediatece) 23 września o godz. 16.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Na spotkanie zaprasza Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński.

Spotkanie autorskie dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach programu dotacyjnego „Symbole Narodowe RP” w ramach projektu „#znakiwspólne nasze symbole narodowe”.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Spotkanie z Bogusławem Wołoszańskim w Grodzisku Mazowieckim”

  1. marek ciekawski pisze:

    czy usłyszymy coś o jego działalności niedawno ujawnionej ? to dopiero będzie sensacja !

  2. Anonim pisze:

    Spotkanie z agentem SB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły