Spis imprez kulturalnych na nadchodzący weekend

Region

Jeszcze nie wiesz co zrobić ze zbliżającym się weekendem? Sprawdziliśmy jakie wydarzenia kulturalne przygotowano w naszym regionie. Poniżej prezentujemy zestawienie kilku wybranych imprez. Sprawdź!

Pruszków
Przed nami kolejna odsłona Pruszkowskiego Kina Letniego. Tym razem zobaczymy komedię i to polską. „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” z plejadą gwiazd w rolach głównych. O czym opowiada film? Siedmiu mężczyzn poszukuje wielkiej miłości i odrobiny szczęścia. W świecie, w którym niełatwo być prawdziwym facetem i coraz trudniej zorientować się, czego od mężczyzn oczekują kobiety. Początek seansu w najbliższą sobotę o godz. 20.30 w pruszkowskim Parku Kościuszki. Wstęp wolny!

A może aktywnie spędzona sobota? 18 sierpnia o godz. 9.00 rozpocznie się 200 bieg Parkrun. Uczestnicy spotykają się w pruszkowskim Parku Potulickich od strony ul. Prusa. – To zupełnie nieistotne czy biegamy często czy może pierwszy raz chcemy spróbować swoich sił. Liczy się przede wszystkim przyjemność, świeże powietrze, zdrowie – zachęcają organizatorzy. – Serdecznie zapraszamy bez względu na wiek, umiejętności i sposób poruszania się po trasie. Czekamy na Was – dodają.

Grodzisk Mazowiecki
Dla tych co lubią jeździć na rowerze przygotowano coś specjalnego na nadchodzącą sobotę. Każdy kto jest chętny może wziąć udział w wycieczce rowerowej. Trasa rozpocznie się przy Poczekalni PKP i poprowadzi w kierunku dworku i kościoła w Izdebnie Kościelnym, kościół w Żukowie i pałac Wieniawskich w Chlebni. Łącznie do przejechania będzie 20 kilometrów. Start o godz. 15.00. Uwaga, obowiązują zapisy: 22 463 46 34.

Może wolicie posłuchać muzyki? W niedzielę (19 sierpnia) o godz.16.00 w Parku Skarbków odbędzie się koncert wiolonczelowy, a to wszystko w ramach cyklu „Klasyka w Parku”. Tego dnia przed wystąpi zespół CelloManiax. Grupa powstała w 2014 roku. Tworzy ją czterech wiolonczelistów, z fascynacją zgłębiających tajniki gry na instrumencie. Muzycy, wykorzystując klasyczne instrumenty, nie ograniczają się do tradycyjnych technik wykonawczych, lecz poszukują nowych środków wyrazu. Wstęp wolny!

W niedzielę odbędą się też 4. Grodziskie Biegi Rodzinne. Dla dzieci przygotowano trasy o długości 200 m, 400 m i 1000 m. Dla dorosłych – 5 km i 10 km. Ale nie tylko biegacze znajdą tam rozrywkę, bowiem dla miłośników „kijków” zorganizowano 5 km trasę Nordic Walking. Wszystko to w Natolinie przy ul. Chemicznej. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Szczegóły i zapisy na: www.biegigrodzisk.pl

Nadarzyn
W sobotę na terenie przy świetlicy Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Parolach (ul. Olesińska 5) odbędzie się się „Karawana – Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji 2018”. W programie:
16.00 – „Krawiec Niteczka” (Teatr Malutki)
17.00-20.00 – Rodzinne animacje realizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA
20.30 – „W niemym kinie” (Teatr Mimo)
21.30 – Pokaz ogniowy Grupa Prometeo

Podkowa Leśna
18 sierpnia odbędzie się koncert grupy młodych wiolonczelistów CelloManiax (ci sami artyści wystąpią wcześniej w Grodzisku tego samego dnia). Artyści wykonają kompozycje własne oraz covery na tarasie Pałacyku Kasyno. Początek o godz. 18.00, a zaraz po koncercie o 19.30 potańcówka „na dechach” z DJ Kasią. Wstęp wolny.

Milanówek
Moc atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.s

Program sobotni:
Miejskie Podwórko (ul. Sportowa 70 B)
12.30 – Tańcograjka (koncert dla dzieci, zabawy taneczne, dawne instrumenty)
19.00 – koncert zespołu rockowego Triple Fire

Program niedzielni:
Miejskie Podwórko (ul. Sportowa 70 B)
12.30 – „Sklep z zabawkami” – przedstawienie aktorów teatru lalek „Sceny Elffów”

Plac Stefana Starzyńskiego (ul. Kościuszki, koło kościoła Św. Jadwigi Śląskiej)
19.00 – koncert aktora Aleksandra Trąbczyńskiego pod tytułem „Uciecha z Wojciecha” – repertuar Wojciecha Młynarskiego, poezja śpiewana, akompaniament gitarowy.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe