Spacer z historią w tle. Parafia i cmentarz na Żbikowie.

Pruszków

To kolejne spotkanie w cyklu „Wakacyjne spacery po Pruszkowie”. Tym razem będzie to spacer historyczny o parafii i cmentarzy na Żbikowie.

Po krótkim romansie z naturą, czas na porcję ciekawostek historycznych. Najbliższy spacer po Pruszkowie zabierze Was w podróż w czasie. Podczas przechadzki zaprezentowane będą pozostałości najstarszego zabytku Pruszkowa – żbikowskiej fary. Warto wspomnieć, że parafia na Żbikowie jest najstarszą parafią na Mazowszu. Została erygowana już w 1236 roku. Obecny kościół parafialny pochodzi z początku XX wieku. Nie zostanie on pominięty na spacerze – poznacie również i jego historię.

Drugim punktem spaceru będzie cmentarz parafialny. Tam poznacie sylwetki wybitnych postaci związanych z Pruszkowem i jego historią. Będą to m. in. wiceburmistrz miasta, Berent, Adam Mossakowski, czy rosyjska księżniczka.

Te i wiele innych historycznych ciekawostek już podczas najbliższego „Spaceru po Pruszkowie”. Spacer rusza 19 lipca (wtorek) o godz. 18.00 spod kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. 3 Maja 124. Przewidywany czas – 2 godziny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.