Spacer ukraińskimi śladami po Podkowie Leśnej

Podkowa Leśna

W sobotę 23 kwietnia odbędzie się spacer ukraińskimi śladami w Podkowie Leśnej. Wydarzenie poprowadzi Agnieszka Wojcierowska.

Ukraina to kraina dzieciństwa i młodości Jarosława Iwaszkiewicza – pisarza i poety całe niemal dorosłe życie związanego z Podkową. Na Ukrainie urodził się i mieszkał również kompozytor Karol Szymanowski, kuzyn Iwaszkiewicza i częsty gość Aidy, a później Stawiska. Ukraińskie tropy prowadzą też do Kościoła Św. Krzysztofa. Co wspólnego z Ukrainą mieli autor witraży i malowidła w ołtarzu głównym podkowiańskiego kościoła Henryk Rosen, wieloletni proboszcz, charyzmatyczny Ksiądz Leon Kantorski czy publicysta i redaktor “Więzi” Bohdan Skaradziński, Honorowy Obywatel Podkowy? O tym dowiecie się podczas spaceru, którego trasa poprowadzi tym razem z Podkowy Głównej przez Podkowę Zachodnią do Muzeum w Stawisku.

Prowadzenie: Agnieszka Wojcierowska, prowadzenie części muzealnej – Robert Papieski z Muzeum A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku. Start: WKD Podkowa Leśna Główna, zakończenie: Muzeum w Stawisku, ul. Gołębia 1. Czas spaceru: ok. 2,5 godziny. Wstęp wolny. Start godz. 12.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Spacer ukraińskimi śladami po Podkowie Leśnej”

 1. Ten obcy pisze:

  Ubogacą nas kulturowo hahah

 2. Valknut pisze:

  A nie lepiej po Hucie Pieniackiej?

 3. Jerzy pisze:

  Lepszy byłby spacer ukraińskimi śladami po warszawskiej Woli. Tyle siatkę zniczy trzeba wziąć.

 4. Vadim pisze:

  Jakaś zbiórka do puszki by się przydała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły