Spacer przyrodniczy z okazji Dnia Dziecka

Pruszków

Dzień Dziecka musi być wyjątkowy. Najlepiej, aby był spędzony radośnie i w gronie najbliższych. Dlatego też Powiat Pruszkowski, we współpracy z Arturem Sawickim – leśnikiem i miłośnikiem przyrody organizuje SPACER PRZYRODNICZY. Będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Spędźmy razem rodzinne przedpołudnie, poznając szereg ciekawostek ze świata zwierząt!

Spacer odbędzie się w niedzielę 30 maja br. o godzinie 9:00. Wyruszymy spod „Domu pod Bocianem”, mieszczącego się przy ul. Kraszewskiego 18 w Pruszkowie. UWAGA! Rejestracja uczestników rozpocznie się kwadrans przed rozpoczęciem spaceru. Prosimy o wcześniejsze przybycie. Każdy chętny do udziału w spacerze będzie zobowiązany dokonać rejestracji i wypełnić stosowne oświadczenie. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest przestrzeganie obecnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego. Udział w spacerze jest bezpłatny. Dla najmłodszych i ciekawych świata odkrywców czekać będzie kolorowy upominek.

Spacer poprowadzi Artur Sawicki – leśnik z wykształcenia, miłośnik przyrody, pasjonat popularyzacji wiedzy przyrodniczej i leśnej. Przez pewien czas był redaktorem naczelnym dwutygodnika „Las Polski”. Obecnie pracuje w Instytucie Badawczym Leśnictwa. Jest autorem broszur wydanych przez Powiat Pruszkowski pt. „Owady i pająki Powiatu Pruszkowskiego” oraz „Płazy i gady Powiatu Pruszkowskiego”. Napisał również książkę pt. „Artur Sawicki opowiada o owadach i pająkach” wydaną przez Oficynę Wydawniczą MULTICO. Zakochany w Bieszczadach, od ponad 25 lat bada chrząszcze z rodziny kózkowatych w Paśmie Otrytu. Drugą jego pasją jest fotografia przyrodnicza.

Artur Sawicki zaprosi uczestników spaceru do pasjonującego świata małych mieszkańców pruszkowskiego Parku Potulickich i opowie o ich ciekawym życiu. Dowiecie się m.in.:

– Jak odróżnić płazy od gadów?
– Czy padalec jest wężem czy beznogą jaszczurką?
– Czy odrzucony przez jaszczurkę ogon odrośnie?
– Czy jad żmii jest śmiertelny dla człowieka?

Wydarzeniem towarzyszącym spacerowi przyrodniczemu z okazji Dnia Dziecka będzie prelekcja „Płazy i gady Powiatu Pruszkowskiego”, na którą zaprasza Zarząd Powiatu Pruszkowskiego. Wydarzenie odbędzie się w formie zdalnej na platformie ZOOM* w poniedziałek, 31 maja br. o godz. 18:00. 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe