Spacer po Pruszkowie śladami Wielkiej Wojny

Pruszków

23 lipca o godzinie 16.00 Muzeum Dulag 121 zaprasza serdecznie na drugi w tym roku historyczny spacer po Pruszkowie.

Podczas spaceru zostaną przedstawione dzieje miasta Pruszkowa w czasie I wojny światowej. Przewodnik postara się odpowiedzieć na pytania uczestników dotyczące przebiegu konfliktu na terenie Pruszkowa oraz wpływu wydarzeń „Wielkiej Wojny” na późniejszy rozwój miasta.

W 1914 roku Pruszków był dynamicznie rozwijającą się podwarszawską miejscowością, tętniącą fabrycznym życiem, ale bez praw miejskich. Wyludniony, pełen gruzów owe prawa otrzymał dwa lata później. Zniszczeniom uległy liczne budynki i fabryki. Pruszków zapłacił wysoką cenę za wolność.

Spacer po Pruszkowie śladami Wielkiej Wojny odbędzie się w ramach cyklu „Pruskoviana”. Spacer poprowadzi pracownik Muzeum Dulag 121 – Jacek Zegarłowicz. Zbiórka w budynku dworca kolejowego PKP w Pruszkowie. Przewidywany czas trwania spaceru to 2, 5 godziny. Udział jest bezpłatny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe