Spacer po Pruszkowie. Skarby natury – herbarium w domu i przyrodzie.

Pruszków

Przez całe wakacje, w każdy wtorek, mogliście wziąć udział w spacerach po Pruszkowie. Przedostatni spacer z cyklu już 23 sierpnia.

Najbliższy spacer to jeden z czterech o tematyce przyrodniczej. Tym razem dowiecie się, jakie rośliny mogą być przydatne w domowej apteczce. Ponadto uzyskacie odpowiedź na pytania: czy każda roślina lecznicza jest trująca, czy można hodować je w ogrodzie lub na balkonie. Nie zabraknie też rozmowy o pszczółkach – jakie rośliny są miododajne, jaka jest rola pszczół w przyrodzie. Na koniec – jak zbudować domek dla ogrodowych pszczół murarek?

Start przedostatniego wakacyjnego spaceru zaplanowano pod Urzędem Miasta przy ul. Kraszewskiego. Trasę zaplanowano ul. Kraszewskiego, Lipową, następnie parkiem Potulickich, ścieżką nad Utratą. Stamtąd przejście ul. Andrzeja, Stawową, Ewy i z powrotem ul. Kraszewskiego.

Przewidywany czas spaceru – 2 godziny. Start 30 sierpnia (wtorek) o godz. 18.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.