Pruszkowski Dzień Folkloru już dziś

Pruszków

Szykuje się kolejna impreza plenerowa. PDF, czyli Pruszkowski Dzień Folkloru to wydarzenie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Pruszkowa. Jego organizatorem jest ZTL „Pruszkowiacy”. To już druga edycja PDF.

W tym roku folk wybrzmi w sobotę, 11 czerwca, od godz. 14.00 przy skwerze im. ZTL „Pruszkowiacy”, przy ul. Lipowiej. A będzie czego słuchać!

Sobotnie popołudnie umili krakowski Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „SŁOWIANKI”. Z Warszawy przyjedzie Kapela Warszawska „Staśka Wielanka” i grupa taneczna „Woda na Młyn”. Oczywistą gwiazdą występów będzie Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

Na imprezie wystąpi również formacja Neoklez z utworami rzucającymi nowe, nieco łobuzerskie i energetyczne spojrzenie na muzykę tradycyjną. PDF uświetni swoim występem Czesław Mozil. Wydarzenie zwieńczy występ Czesława Mozila wraz z „Pruszkowiakami”. Wykona on wówczas premierowo dwa nowe utwory. Piosenki nagrane z naszymi lokalnymi artystami znajdą się na nowej płycie Mozila – premiera jeszcze w tym roku.

Poza „czymś dla ucha”, będzie „coś dla oka” i „na ząb”. Podczas występów odbędzie się również kiermasz folkowy pełny rękodzieła i produktów regionalnych. Nie zabraknie również food trucków. Dla najmłodszych przewidziano fotobudkę i malowanie na ludowo buziek.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.