„Słowik. Skazany na bycie gangsterem” [WYNIKI]

Konkurs

Wspólnie z wydawcą książki Janusza Szostaka „Słowik. Skazany na bycie gangsterem” mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze wywiadu-rzeki z Andrzejem Z., jednym z najbardziej znanych bossów „Pruszkowa”.

Książka miała swoja premierę 29 stycznia. „Gangster z duszą artysty, a do tego gorliwy katolik” pisze Janusz Szostak o Słowiku – bossie mafii pruszkowskiej. I dodaje: „W odróżnieniu od Jarosława S. ps. Masa zawsze unikał rozgłosu, choć lubił pojawiać się w otoczeniu sławnych ludzi.”. Ten jeden z największych mafiozów „Pruszkowa”, który przez kilkadziesiąt lat unikał mediów niczym diabeł święconej wody, zdecydował się jednak na współpracę z Januszem Szostakiem.

Efektem rozmów dziennikarza śledczego z gangsterem jest książka „Słowik. Skazany na bycie gangsterem”, rzucająca nowe światło na wiele niewyjaśnionych przestępstw i zbrodni popełnionych w Polsce w ostatnim dwudziestoleciu. O tym jak ważna to publikacja wskazuje fakt, że wielu usiłowało zapobiec jej wydaniu.

Symbolicznym początkiem gangsterskiej kariery bohatera książki jest moment, kiedy odbywając karę pod koniec lat 70. za kradzież i rozbicie Fiata 126p., napisał na ścianie celi: „Tu umarł Andrzej, narodził się Słowik”.

Co stało się potem? O tym dowiecie się z lektury książki.

KONKURS

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze książki Janusza Szostaka. Trafią one do trzech osób, które w poniedziałek, 10 lutego, o godz. 12.00 jako pierwsze przyślą maila na adres konkurs@wpr24.pl

W treści należy podać imię, nazwisko i numer telefonu, a w tytule wpisać „Słowik”.

WYNIKI:

Nagrody trafiają do Agnieszki, Ewy i Sylwii. Ze zwyciężczyniami skontaktowaliśmy się mailowo. Gratulujemy!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “„Słowik. Skazany na bycie gangsterem” [WYNIKI]”

 1. Eustachy pisze:

  Przestańcie pisać o tym człowieku bo rzygać śię chce ludzie opamiętajcie śie

 2. Dziadek pisze:

  Pan Andrzej to porządny gość. Brakuje mi tych czasów gdy ludzie nie byli dla siebie tak obcy a z pruszkowskimi zbijalo się pione pod sklepem. Gdy w 95 albo 96 byl problem z wandalami co demolowali samochody i ogrodzenia na osiedlu to wiedziałem do kogo iść. Nigdy nie nie wzial ode mnie grosza i nie odmawiał pomocy bo zależało mu na tym mieście – osobiście poszedł i porozmawiał z rodzicami wandali. Innym razem jak nie miał czasu to dał namiar do swoich ludzi. Zrzucilismy się z sąsiadami po pare dolarów dla młodego narybku – chłopaki mieli na „zupę” a sprawa znow była szybko wyjaśniona, choć tym razem na glinkach i bez mieszania w to rodziców. Swoją droga szkoda, ze Pan Andrzej i Pani Monika nie są już parą bo tworzyli naprawdę wzorowa, kochająca i spontaniczną parę

 3. Proboszcz pisze:

  Kiedy zawiedli wszyscy pomógł naszej parafii tylko pan Andrzej zwany sympatycznie Słowikiem. To człowiek wielkiej wiary, niezwykle kulturalny i dobrze wychowany.

 4. Topo pisze:

  Jakie miasto taki celebryta.

 5. p pisze:

  Bo to miasto jest słynne wyłącznie z dwóch rzeczy.
  Mafii i tłustego, wrzaskliwego, prostackiego złomiarza.
  Niestety, żadna z tych rzeczy nie jest powodem do dumy, a sądzę, że to raczej wstyd i kompromitacja.

 6. Kirk pisze:

  promowanie bandyty.

 7. Jurij pisze:

  Dobrze ze rozdają książki. Trzeba promować czytelnictwo.

 8. Ali pisze:

  Ludzie zajmijićie się sprawami miasta a nie głupotami bo jest co robić choćiad,by ul Wojska polskiego oświetlenie wstyt ćiemno jak ?

 9. krzy_wy_ pisze:

  To żenujące i przykre, że znowu ktoś taki jest tu promowany. Zwykły bandyta, niewarty wywiadów, artykułów w prasie, konkursów, a nawet mojego komentarza.

 10. Dr. Huckenbush pisze:

  Nagroda literacka Nike gwarantowana….

  • M pisze:

   To spedalona nagroda mordo. Była afera. Sami sobie dają. Plus kilku finalistów z przypadku. Słowik nie jest i nie był bandytą.?To dżentelmen z Pruszkowa.

 11. Pruszkowianka pisze:

  Hańba że znowu ten temat. Czy to zaszczyt dla miasta żeby wałkować w koło tematy gangsterów.Powinien być zakaz.

  • Pruszkowiak pisze:

   Zakaz czego? Bo w mieście jest kilkudziesięciu gangsterów, kilkunastu członków mafii czeczeńskiej, ludzie z kierownictwa mafii ormiańskiej i co najmniej pięciu członków gangu ożarowskiego. Jak coś spsocą to lepiej siedzieć cicho? Jesteś przestępczynią, że nie chcesz rozgłosu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły