„Sen Chopina” w Raszynie

Raszyn

Muzyka Fryderyka Chopina rozbrzmi w raszyńskim Centrum Kultury. Ale nie będzie to koncert, lecz spektakl. Celem sztuki jest przedstawienie twórczości wybitnego artysty.

Fryderyk Chopin to jeden z najwybitniejszych kompozytorów romantycznych, którego dzieła znane są na całym świecie. Urodzony w Żelazowej Woli artysta nazywany był poetą fortepianu. Chopin przygodę z muzyką zaczął już w dzieciństwie, a wieku zaledwie 7 lat miał już na swoim koncie pierwsze kompozycje. Wyjechał do Paryża, gdzie dawał koncerty publiczne. W latach 1835-1846 zajął się komponowaniem. Pozostawił po sobie wiele wybitnych dzieł m.in. liczne mazurki i polonezy. 

Nieco bliżej życie Fryderyka Chopina będzie można poznać w Centrum Kultury w Raszynie, gdzie 2 kwietnia zostanie wystawiony spektakl „Obłoczni, czyli sen Chopina”. – Zamierzeniem autora jest ukazanie twórczości Chopina za pomocą niecodziennego chwytu literackiego (fantasy w połączeniu z dokumentalistyką biograficzną) i z odmiennej niż zwykle perspektywy muzycznej. Rzecz oparta jest na faktach z życia Chopina i jego wieloletniego przyjaciela – Juliana Fontany – rówieśnika, osobistego powiernika, kopisty, wydawcy i popularyzatora dzieł Mistrza, podróżnika, tłumacza „Don Kichota”, autora prac z zakresu ortografii, astronomii, a także kompozytora – prawdziwego człowieka renesansu, którego życie było niezwykle burzliwe i barwne, w końcu niezwykle dramatyczne – prezentują organizatorzy.

Autorem sztuki jest Grzegorz Walczak. W rolę Fryderyka Chopina wcielił się Olgierd Łukasiewicz. Na scenie nie zabraknie wybitnych muzyków w osobach Marii Pomianowskiej, Gwidona Cybulskiego i Ewy Beaty Ossowskiej.

Spektakl „Obłoczni, czyli sen Chopina” odbędzie się 2 kwietnia o godz. 19.00 w Centrum Kultury w Raszynie. Bilety w cenie 20 zł i 10 zł (seniorzy, uczniowie, studenci). Sprzedaż wejściówek 29-30 marca w godzinach 17.00-19.00 oraz godzinę przed spektaklem.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11394

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9011

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8518

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7291

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758