Sędzia zagościł w Parku Raszyńskim

Raszyn

Kolejny seans Kina Letniego w Raszynie za nami. Tym razem widzowie zgromadzeni w Parku Raszyńskim mogli zobaczyć film „Sędzia”, który wzbudził wiele emocji i wzruszeń.

Okazuje się, że pogoda nie jest żadną przeszkodą dla miłośników kina. Wrzesień przywitał nas iście jesienną pogodą, ale ci, którzy w sobotę (2 września) przyszli do Parku Raszyńskiego byli doskonale przygotowani. Koce, kurtki, bluzy – cały arsenał, który pomagał przetrwać seans. A na ekranie obraz wysokiej klasy.

Film „Sędzia” ani na chwilę nie pozwala widzowi na nudę. Robert Downey Jr. w roli Hanka Palmera i Robert Duvall jako tytułowy sędzia stworzyli fantastyczne kreacje. Ten pierwszy gra syna, drugi zaś ojca. Ceniony adwokat Hank wraca w rodzinne strony na pogrzeb matki. Dowiaduje się, że jego ojciec podejrzany jest o morderstwo. Miał śmiertelnie potrącić mężczyznę, którego wiele lat temu skazał na pobyt w więzieniu. Relacja Hanka z ojcem nie należy do najłatwiejszy. Sędzia ma proces, jednak nie chce, aby jego obrońcą był syn. Z czasem zmienia zdanie. A Hank imponuje inteligencją i ciętą ripostą w każdej sytuacji. Okazuje się, że jego ojciec ma problemy z pamięcią i ma zaawansowaną chorobę. Sędzia przez 42 lata pracował w zawodzie i karał każdy przejaw nieposłuszeństwa. Również wobec syna był nieugięty. Po latach te sprawy wracają, jednak na sali sądowej Hank prowadzi walkę o ojca. Również jego dwaj bracia wierzą, że wykaże się skutecznością. Ostatecznie sędzia zostaje skazany, ale wychodzi po kilku miesiącach. Podczas wspólnej wyprawy na łódkę mówi synowi, że jest najlepszym adwokatem. Chwilę później sędzia umiera. Niezwykle przyjmujący obraz przedstawiający trudne relacje rodzine. Ci, którzy zobaczyli „Sędziego” mogą być w pełni usatysfakcjonowani.

To był drugi tegoroczny seans Kina Letniego w Raszynie. Pierwszy odbył się 8 lipca, na ekranie wyświetlano „Idy marcowe”. W obu przypadkach na widzów czekały wygodne leżaki, duży ekran oraz smakowite filmowe kąski.

Na filmowe wieczory zapraszali Centrum Kultury Raszyn oraz Grupa Wpr Media.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe