SDM zagra w Mateczniku

Otrębusy

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników legendarnej grupa Stare Dobre Małżeństwo. Zespół w grudniu wystąpi w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach. – Na tym koncercie powinieneś być w gronie przyjaciół. Gwarantujemy wspaniałe wspomnienia oraz niezapomniane wrażenia muzyczne – podkreślają organizatorzy.

Stare Dobre Małżeństwo to polska grupa folk rockowa, która wykonuje również poezję śpiewaną. Początki SDM sięgają lat 80-tych ubiegłego stulecia kiedy licealiści Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz stworzyli duet wokalno-gitarowy. W 1984 r. wystąpili w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiejw Krakowie. Wtedy też przedstawiono ich jako Stare Dobre Małżeństwo. W jury festiwalu zasiadał lider Wolnej Grupy Bukowina Wojciech Belon. Belonowi spodobał się występ SDM i zaprosił ich do udziału w koncercie „Światło” w ramach Famy, a następnie do wspólnego recitalu. Wtedy poznali Aleksandrę Kiełb, która przez koleje pięć lat towarzyszyła zespołowi. W kolejnych latach skład SDM zmieniał się. W latach 1989 – 2002 skład zespołu SDM stanowili tylko mężczyźni Krzysztof Myszkowski, Ryszard Żarowski, Wojciech Czempik i Roman Ziobro. W kolejnych latach doszło do zmian w składzie grupy. Dziś SDM tworzą: Myszkowski, Pietrasiewicz i Ziobro.

Grupa SDM to ponad 30 lat na scenie muzycznej, jedyna taka formacja, która śpiewa piosenki, które są już standardami polskimi i nadal mają setki tysięcy fanów. Na tym koncercie powinieneś być w gronie przyjaciół. Gwarantujemy wspaniałe wspomnienia oraz niezapomniane wrażenia muzyczne.

Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 1990 roku. Był to krążek z piosenkami do tekstów Stachury „Dla wszystkich starczy miejsca”, który przyniósł grupie ogromną popularność. W tym samym roku zaprezentowali również album „Makatki”, na którym znalazły się wykonania wierszy Adama Ziemianina, Józefa Barana oraz jeden z tekstem Edwarda Stachury i jeden autorski Aleksandry Kiełb-Szawuły. SDM w trakcie przeszło 30 lat działalności na scenie muzycznej wydało kilkanaście albumów. Kilka z nich zyskało status złotej płyty.

Grupa 10 grudnia o godz. 18.00 wstąpi na scenie Matecznika Mazowsze. – Grupa SDM to ponad 30 lat na scenie muzycznej, jedyna taka formacja, która śpiewa piosenki, które są już standartami polskimi i nadal mają setki tysięcy fanów. Na tym koncercie powinieneś być w gronie przyjaciół. Gwarantujemy wspaniałe wspomnienia oraz niezapomniane wrażenia muzyczne. To koncert dla ludzi wrażliwych na piękno, miłość, to twój koncert, nie przegap tej propozycji – zachęcają organizatorzy.

Dla naszych czytelników mamy bilety na ten koncert. Niebawem ogłosimy konkurs!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe