Ruszyli na ryby i mistrzostwo złowili

Pruszków

Park Potulickich w Pruszkowie przez dwa dni był areną zmagań mistrzostw Polski w dyscyplinie spławikowej dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. W zawodach wystartowało 25 wędkarzy.

Udać się nad wodę, zarzucić wędkę i cierpliwie czekać aż ryba złapie. Dla wielu wędkarstwo to rozgrywka, inni traktują je jako sportową rywalizację. Łowienie ryb jest pasją dla osób z niepełnosprawnością ruchu. W Pruszkowie wyłoniono najlepszych wędkarzy w Polsce.

Każdy zawodnik mógł skorzystać ze wsparcia pomocnika. W zależności od stopnia niepełnosprawności wędkarz możliwe było uzyskanie pomocy przy rozstawieniu stanowiska czy podebraniu ryby. Jak wyglądała rywalizacja? Zmagania odbywały się w trzech sektorach. Każdy z zawodników miał wyznaczone miejsce, w którym stacjonował i łowił. Drugiego dnia rywalizacji przelosowano sektory, co rywalizacji dodało nutki adrenaliny. Jednak wędkarze doskonale poradzili sobie w nowych warunkach. Najlepsi mogą pochwalić się łączną wagą złowionych ryb w przedziale 3-5,6 tys. gram. 

Mistrzem Polski w dyscyplinie spławikowej dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu został Henryk Młot z okręgu mazowieckiego PZW, który dwukrotnie triumfował w sektorze C. Drugie miejsce przypadło Sławomirowi Przybyszowi z okręgu PZW Skierniewice, a trzecie Maciejowi Mitrowskiemu z okręgu PZW Sieradz. Łącznie w zmaganiach w Potuliku wystartowało 25 wędkarzy.

Wędkarze na pewno będą miło wspominać wizytę w Pruszkowie. – Dziękujemy władzom miasta, sponsorom, sędziom, i wszystkim, którzy wspierali organizację zawodów. Szczególne uznanie dla Beaty, Eryka, Maćka, i Kacpra ze szkółki wędkarskiej z Pruszkowa – mówi Ewa Błaszczak, sekretarz/koordynator MP z koła nr 32 PZW przy Sztabie Generalnym WP, która odpowiadała za organizację zawodów w Pruszkowie.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe