Ruszają „Czwartki Lekkoatletyczne”

Uncategorized

Za czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego organizowano obiady czwartkowe. Uczestnicy rozmawiali o sztuce i nauce. Zmieniły się czasy i zamiast biesiad mamy „Czwartki Lekkoatletyczne”. W powiecie grodziskim ich organizacji podjął się Klub Sportowy BIEGI w Grodziska Mazowieckiego.

Głównym celem spotkań jest zaktywizowanie dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. W zmagania angażują się placówki z całego kraju. „Czwartki Lekkoatletyczne” cieszą się ogromną popularnością oraz prestiżem. 

Dzieci z powiatu grodziskiego zmagania zainaugurują już 28 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym w Międzyborowie przy ul. Staszica 5. – Obiekt jest w pełni dostosowany do zawodów. Będą się na nim odbywały zmagania w konkurencjach biegowych na 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m, a także skoku w dal, skoku wzwyż oraz rzucie piłką palantową – prezentuje Wojciech Cynowski, prezes Klubu Sportowego BIEGI Grodzisk Mazowiecki.

Oferta skierowana jest do uczniów szkół z powiatu grodziskiego, ale mogą z niej skorzystać dzieci z innych placówek. Najlepsi z uczestników będą mieli szansę zaprezentować się w ogólnopolskim finale. – Wcześniej dzieci z naszego powiatu jeździły do innych miejscowości, żeby wziąć udział w zawodach. Postanowiliśmy zorganizować je u nas i wybór padł na Międzyborów. Odbędzie się tu etap powiatowy. Ilość zgłoszonych zawodników zależy od nauczycieli. Wysłaliśmy zaproszenia do wszystkich szkół. Myślę, że prestiż zawodów będzie rósł. Najlepsi pojadą do Łodzi na finał ogólnopolski, jednak warunkiem jest udział we wszystkich turniejach na szczeblu powiatowym – wyjaśnia Cynowski.

Rywalizacja podzielona zostanie na trzy kategorie: uczniów klas 4, 5 i 6. Zawodnicy będą zdobywać punkty, których sumach wyłoni najlepszych z nich. Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacjach dla nauczycieli i szkół. – Dzieci są przyszłością. Trzeba dać im szansę i wybór. Skoro ktoś jest wysoki to może uprawiać siatkówkę, koszykówkę bądź skok wzwyż. Lekkoatletyka jest bardzo ciekawa. W finale zmagań powiatowych swój udział zapowiedział mistrz Europy z 1978 roku Marian Woronin – mówi prezes grodziskiego klubu.

Zgłoszenia do uczestnictwa można wysyłać na adres: info@biegigrodzisk.pl.

Pierwsze zawody odbędą się 28 kwietnia o godzinie 15.00. Organizatorzy zaplanowali sześć turniejów. 2 czerwca odbędzie się finał zmagań. Miejscem rywalizacji będzie stadion lekkoatletyczny w Międzyborowie przy ul. Staszica 5.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.