Roztańczone lato w Karolinie – spotkanie z Michałem Jarczykiem

Otrębusy

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze zaprasza na „Roztańczone lato w Karolinie” Już w najbliższą niedzielę wyjątkowe spotkanie z choreografem Michałem Jarczykiem.

Jeśli szukacie ciekawego pomysłu na wspólne spędzanie czasu z dziećmi to koniecznie sprawdźcie ofertę Centrum Folkloru Polskiego. W tegoroczne wakacje oferta ciekawych warsztatów i spotkań jest niezwykle bogata i co najważniejsze gwarantuje świetną zabawę!

Już w niedzielę 7 lipca będziecie mogli poznać wyjątkowego choreografa i poznać tajniki jego pracy w trakcie spotkania „Kroki, figury, układy taneczne” – Jeśli chcielibyście poznać kulisy tworzenia układów tanecznych dla takiego zespołu jak „Mazowsze”? Dowiedzieć się jak wygląda i na czym polega praca choreografa? W niedzielę 7 lipca o swoich choreograficznych doświadczeniach oraz karierze zawodowej opowie nam Michał Jarczyk. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz archiwalnych filmów i zdjęć. – zaznaczają organizatorzy.

Michał Jarczyk, wybitny solista baletu, choreograf i pedagog, odwiedzi Karolin, aby podzielić się swoimi doświadczeniami zawodowymi i opowiedzieć o pracy w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz „Mazowsze”. Spotkanie będzie doskonałą okazją dla wszystkich miłośników tańca, do poznania inspirujących historii z życia jednego z najbardziej zasłużonych artystów polskiej sceny tanecznej.

Michał Jarczyk ukończył Państwową Szkołę Baletową w Bytomiu, a swoją karierę rozpoczął w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” w latach 1959-1967. Pracował tam jako solista, pedagog i asystent choreografa Elwiry Kamińskiej. W 1967 roku dołączył do Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, gdzie przez kolejne 10 lat pełnił funkcję solisty baletu, pedagoga i choreografa. Opracował wtedy takie układy choreograficzne jak „Suita Śląska”, „Tańce Sieradzkie”, „Krzemienieckie Zaloty” oraz „Tańce Kołbieli”.

Od 1977 do 1981 roku Michał Jarczyk był kierownikiem baletu i choreografem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Następnie, od 1981 do 1990 roku, ponownie pracował w zespole „Śląsk”, obejmując funkcję pierwszego choreografa i kierownika baletu. W 1996 roku Mira Zimińska-Sygietyńska powołała go na stanowisko kierownika baletu i choreografa zespołu „Mazowsze”, powierzając mu przygotowanie nowego programu na tournée po Stanach Zjednoczonych oraz wyjazdy do Jordanii, Libanu i Niemiec.

Jarczyk jest autorem wielu choreografii do programów estradowych i telewizyjnych. W ciągu 45 lat kariery artystycznej współpracował z licznymi instytucjami artystycznymi w kraju i za granicą, prowadząc naukę polskich tańców narodowych w takich miastach jak Paryż, Moskwa, Lyon, Frankfurt i Kijów. Współpracował także z wybitnym reżyserem Andrzejem Wajdą przy filmie „Pan Tadeusz”, gdzie odpowiadał za choreografię „Poloneza” do muzyki Wojciecha Kilara.

Podczas spotkania w Karolinie, Michał Jarczyk opowie o swojej drodze zawodowej i pracy z zespołami „Śląsk” i „Mazowsze”. Będzie to wyjątkowa okazja, aby usłyszeć inspirujące opowieści o tańcu, ruchu, krokach, figurach i układach choreograficznych. Nie przegapcie tej niezwykłej okazji!

Start: 7 lipca , godz. 15.00
Miejsce: Centrum Folkloru Polskiego „Karoli, Świerkowa 2, Otrębusy
Wstęp W ramach biletu wstępu do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”
Zapisy:
telefon: 22 208 87 00, 605 501 770
e-mail: kontakt@karolinmazowsze.pl
Liczba miejsc ograniczona!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.