Roztańczone lato w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”!

Otrębusy

Tegoroczne wakacje w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” to wyjątkowa okazja, by zanurzyć się w świat tańca i ruchu. Nasze letnie wydarzenia są skierowane do wszystkich, niezależnie od wieku i umiejętności, oferując szeroką gamę aktywności, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu.

Taneczne warsztaty rodzinne
W każdą środę lata odbywać się będą warsztaty taneczne dla rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat. Podczas tych spotkań poznamy tańce i zabawy ruchowe z różnych regionów Polski oraz Europy. Każdy warsztat to połączenie zwiedzania wybranych sal naszej ekspozycji, opowieści o tańcu i wspólnej zabawy tanecznej. To doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i nauczyć się czegoś nowego. Koszt udziału to 30 zł za osobę, a czas trwania wynosi około 60 minut. Obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona.

Spotkanie z choreografem Michałem Jarczykiem

7 lipca o godzinie 15:00 Michał Jarczyk, solista baletu, choreograf i pedagog, opowie o swojej pracy w Karolinie oraz o tworzeniu choreografii dla zespołu „Mazowsze”. Podczas spotkania obejrzymy archiwalne fotografie i nagrania, poznając kulisy tworzenia układów tanecznych. Koszt udziału w spotkaniu jest wliczony w cenę biletu wstępu do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”. Spotkanie potrwa około 90 minut.

Mazowszańska gimnastyka
Lipiec to czas na ćwiczenia na świeżym powietrzu. W otoczeniu parku Karolin, przy dźwiękach muzyki, popracujemy nad prawidłową postawą, elastycznością mięśni i umiejętnością relaksu. Spotkania są skierowane do wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania. Wstęp na zajęcia jest wolny, a czas trwania to około 60 minut.

Warsztaty taneczne dla młodzieży i dorosłych

Taniec to doskonały sposób na relaks i poprawę kondycji fizycznej. 11 sierpnia odbędzzie się warsztat dla młodzieży i dorosłych, podczas którego nauczymy się wybranych tańców ludowych i zabaw tanecznych. Koszt udziału wynosi 30 zł za osobę, a czas trwania warsztatu to około 60 minut.

Harmonogram wydarzeń:
– 26 czerwca, 12.00 – „Zagraj mi muzyczko” – taneczny warsztat rodzinny
– 3 lipca, 12.00 – „Jam jest ceglorz, ty ceglarka” – taneczny warsztat rodzinny
– 7 lipca, 15.00 – „Kroki, figury, układy” – spotkanie z choreografem Michałem Jarczykiem
– 10 lipca, 12.00 – „Z daleka i bliska” – taneczny warsztat rodzinny
– 14 lipca, 10.00 – „Ciało w ruchu” – wspólne ćwiczenia w parku
– 17 lipca, 12.00 – „Drepce konik, drepce” – taneczny warsztat rodzinny
– 24 lipca, 12.00 – „Poloneza czas zacząć” – taneczny warsztat rodzinny
– 28 lipca, 10.00 – „Ciało w ruchu” – wspólne ćwiczenia w parku
– 31 lipca, 12.00 – „Na krakowskim rynku” – taneczny warsztat rodzinny
– 7 sierpnia, 12.00 – „Zagraj mi muzyczko” – taneczny warsztat rodzinny
– 11 sierpnia, 15.00 – „Tanecznym krokiem” – warsztat taneczny dla młodzieży i dorosłych
– 14 sierpnia, 12.00 – „Z daleka i bliska” – taneczny warsztat rodzinny
– 21 sierpnia, 12.00 – „Drepce konik, drepce” – taneczny warsztat rodzinny
– 28 sierpnia, 12.00 – „Jam jest ceglorz, ty ceglarka” – taneczny warsztat rodzinny

Aby wziąć udział w warsztatach, organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod numerami telefonów +48 22 208 87 00, +48 605 501 770 lub e-mailem: kontakt@karolinmazowsze.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekajcie z rezerwacją!

Przygotujcie się na niezapomniane, pełne ruchu lato w Karolinie!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.