Rozdajemy wejściówki na „Kłamstwo” [WYNIKI]

Teatr

Teatralne widowisko w Pruszkowie! „Kłamstwo” - to sztuka jaką już 29 listopada będzie można zobaczy w pruszkowskim Centrum Kultury i Sportu. Mamy dla Was wejściówki na spektakl.

Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie…Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”

Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział” – Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy.

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował  kłamstwo  zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat mówi: – Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem.

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: – Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz. 

Dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na spektakl w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, który odbędzie się 29 listopada o godz. 19.00. Co trzeba zrobić by wygrać? Dwie osoby, których maile dotrą jako pierwsze na naszą skrzynkę konkurs@wpr24.pl w środę 5 września o godz. 12.00 otrzymają wejściówki. W tytule maila należy wpisać „Kłamstwo” a w treści podać imię, nazwisko i numer telefonu.

WYNIKI:

Podwójne zaproszenia na spektakl trafiają do Tomasza Kachniarza i Marty Musiał. Gratulujemy!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.