Romantycy na ulicy

Michałowice

I nie chodzi o „Dziadów”. W osiedlach Michałowice i Komorów na chodnikach pojawiły się cytaty naszych romantyków – Słowackiego i Mickiewicza. To realizacja akcji „Znaj cytaty” przeprowadzonej przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Michałowicach.

Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Polskiego Romantyzmu. W tym roku przypada 200. rocznica ukazania się Mickiewiczowkiego dzieła „Ballady i romanse”, które dały początek nowej epoce i wszystkim przemianom jej towarzyszącym.

Ta okazja i Tydzień Bibliotek były doskonałym momentem, aby przypomnieć mieszkańcom Michałowic i Komorowa cytaty romantycznych wieszczów. Pojawiły się ona na chodnikach ulic noszących nazwy Mickiewicza i Słowackiego – nie sposób było je pominąć. Jaskrawe litery zwracają uwagę – w końcu nie trzeba podnosić wzroku znad smartfona.

Napisy jednak nie utrzymają się wiecznie. Przez troskę o środowisko namalowano je zmywalnym sprayem kredowym i zostaną po prostu starte.

Piękna pogoda zachęca do spacerów. Widzieliście te cytaty na chodnikach?

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Romantycy na ulicy”

  1. none pisze:

    Widziałem te cytaty. Trochę za małe są, żeby dało się je swobodnie przeczytać. Ale poza tym akcja fajna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły