Rodzinny Wyścig Rowerowy „Ojcowie na Start” w Nadarzynie

Nadarzyn

Już 8 czerwca w Nadarzynie odbędzie się XIV edycja wyścigu "Ojcowie na Start - Rodziny na Start", największej rodzinnej imprezy rowerowej w Polsce. W tym roku wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik dla całych rodzin. Zapisy drużyn już ruszyły!

Miłośników rowerów zapraszamy na stadion Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie przy ul. Żółwińskiej 20, gdzie znajdują się start i meta wyścigu. Mogą w nim uczestniczyć wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania. Rejestracja odbywa się na stronie http://pruszkow.ojcowienastart.pl/, a opłata za rodzinę wynosi 50 zł. Limit miejsc to 999.

O godzinie 10:00 wystartuje Wyścig Główny, gdzie na trasie o długości 7,5 km rywalizować będą grupy młodych pasjonatów dwóch kółek z opiekunami, w podziale na chłopców i dziewczynki. O 12:00 rusza Wyścig Przedszkolaków, które będą ścigać się na bieżni stadionu. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal, a trzy najlepsze osoby w każdej kategorii puchary. Zawodnicy Wyścigu Głównego będą mieli elektroniczne chipy mierzące czas przejazdu.

– Cel wyścigu to integracja rodzinna oraz wspólny wysiłek na świeżym powietrzu. Zapraszamy całe rodziny, bo wyścigowi towarzyszy zawsze piknik rodzinny– mówi Grzegorz Stanio, dyrektor Szkoły Podstawowej Sternik w Pruszkowie przy ul. Staszica. Organizatorami wyścigu są rodzice dzieci uczęszczających do tej placówki oraz działającego przy szkole Przedszkola Promienie. Wyścig odbywa się także dzięki uprzejmości władz Nadarzyna oraz sponsorów. Będzie mu towarzyszyć piknik z atrakcjami dla całej rodziny, w tym m.in. dmuchańcami, boiskiem piłkarskim oraz animacjami dla najmłodszych.

Zasady wyścigu są proste: drużyna składa się z rodzica i przynajmniej jednego dziecka, a celem jest przejechanie trasy w jak najkrótszym czasie. Rodzice muszą ukończyć wyścig razem z dziećmi. Uczestnicy muszą mieć kaski, a do rywalizacji dopuszczone są tylko rowery dwukołowe (w przypadku przedszkolaków dopuszczalne są rowery biegowe).

Wyścig Ojcowie na Start to doskonała okazja do rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.