Rodzinny piknik z królem

Pruszków

3 maja jest bardzo ważną datą w historii naszego kraju. To tego dnia w 1791 roku uchwalono konstytucję, pierwszą w nowożytnej Europie. Jest więc powód do świętowania. Także na piknikach.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja zaprasza więc na Rodzinny Piknik Historyczny. Będzie to podróż w przeszłość, ale bardzo interesująca. Jakie atrakcje, a będzie ich wiele, czekają 3 maja na uczestników pikniku? Rozpocznie go o godz. 12.00 Recital Chopinowski w wykonaniu Łukasza Krupińskiego. Potem rzecz naprawdę historyczna: przywitanie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i obrady Sejmu Wielkiego (inscenizacja z udziałem dzieci).

W klimat minionych lat przeniesie nas Zespół Tańca Dawnego „Pawanilia”, wysłuchamy opowieści o ubiorach z II połowy XVII wieku.

O 14.00 Król przyjmie nas na audiencji, a godzinę później nastąpi podpisanie Konstytucji 3- go Maja (inscenizacja z udziałem dzieci). Króla pożegnamy o godz. 17. Przed podróżą posili się on, wraz z uczestnikami pikniku, potrawami z epoki. Po za tym ciekawe warsztaty, wystawy. Warto więc wziąć ze soba koszyk oraz koc i udać się 3 maja w godz. 12-17.30 na pl. Jana Pawła II w Pruszkowie.
Dodajmy, że o godz. 18.00 w Kościele św. Kazimierza odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Pruszków, Książnica Pruszkowska, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.