Rodzinny piknik w Potuliku

Pruszków

Już 17 września w pruszkowskim Parku Potulickich, w ramach kampanii społecznej „Kopiuj-Wklej. Pokaże mi ten lepszy świat”, odbędzie się piknik rodzinny. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z projektem i skorzystać z przygotowanych atrakcji.

Słyszmy o przemocy w rodzinie, jednak wydaje się nam, że problem jest odległy. Często nieszczęście rozgrywa się tuż obok nas. Kampania „Kopiuj-Wklej. Pokaż mi ten lepszy świat” ma na celu zwiększenie świadomości na temat zjawiska przemocy w rodzinie oraz przedstawienie skutków z nią związanych. Prawdziwy dramat przeżywa dziecko, które odbiera agresywne zachowania dorosłego jako właściwe i przekłada je na swoje życie. Organizatorzy kampanii chcą ukazać właściwe wzorce wychowawcze. Przedstawić możliwości zmian w zachowaniu, które pomogą stworzyć przyjazną atmosferę.

Z pewnością w przybliżeniu wielu zagadnień pomoże piknik rodzinny, który odbędzie się 17 września w Parku Potulickich w Pruszkowie. W godzinach 11.00-14.00 na uczestników czeka wiele atrakcji. Dzieci będą mogły skorzystać z możliwości przejażdżki na koniu i kucyku. Pojawi się basen z piłeczkami, nie zabraknie konkursów i gier. Nagromadzenie wielu atrakcji ma ukazać możliwości spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym, które pomogą zacieśnić bliskie relacje. Dla rodziców może to być znakomite źródło wiedzy. Często brakuje im pomysłów na wspólne zabawy z dziećmi.

Gry i konkursy to nie wszystko, co czeka na uczestników pikniku. Specjaliści Zespołu Ośrodków Wsparcia w Piastowie, którzy wraz z Hufcem ZHP Pruszków organizują piknik, będą służyli fachową pomocą. Poruszane będą zagadnienia związane z przemocą w rodzinie, metodami wychowania dziecka oraz pokonywaniem trudności życiowych.

Podczas pikniku zostanie wyświetlony teledysk promujący kampanię. Uczestnicy otrzymają upominki w postaci koszulek z logo akcji.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Gazeta WPR oraz portal WPR24.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.