Rodzinny piknik w Otrębusach

Wydarzenie

Już w następny weekend, 19 maja, teren wokół pałacyku Toeplitza w Otrębusach zacznie tętnić życiem i zabawą. A to za sprawą rodzinnego festynu z okazji 600. rocznicy powstania miejscowości.

Festyny w Otrębusach odbywają się co roku i co roku cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie brakuje bowiem ciekawych propozycji dla całej rodziny, od najmłodszych do najstarszych. Co zaplanowano w tym roku? – Serdecznie zapraszamy do Otrębus na uroczyste obchody 600-lecia naszej miejscowości. Do wspólnego świętowania zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe Rodziny. Świętować zaczynamy o godzinie 12.00 odegraniem specjalnie przygotowanego na tę okazję hejnału z wieży Pałacu Toeplitza. Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” zaproszą Mieszkańców i Gości do wspólnego poloneza wokół stawu. Orkiestra OSP Nadarzyn paradnie przejdzie ulicą Wiejską do Parku – wyjaśnia Adam Fedorowicz, sołtys Otrębus.

Na scenie na tyłach Toeplitzówki wystąpią dzieci z Przedszkola Samorządowego w Otrębusach oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Koziołki” w Kaniach. – Wiele atrakcji z nagrodami zaproponuje dzieciom i młodzieży Straż Miejska z Brwinowa. W czasie Festynu ogłoszone zostaną wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Sołectwo Otrębusy, Warszawską Kolej Dojazdową, Galerię Pasja i Stowarzyszenie Giganci Inicjatyw Twórczych. Dodatkowych atrakcji dostarczy Ośrodek Kultury z Brwinowa i Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera – filia w Otrębusach. Historyczne gry planszowe oraz modele zdalnie sterowane zaprezentują uczniowie Podkowiańskiego LO nr 60 – informuje sołtys Otrębus.

Festynowi towarzyszyć będzie wystawa „Otrębusy na starych fotografiach i pocztówkach”, wystawa prac Sebastiana Szczepańskiego  oraz pokaz filmu „Otrębusy” autorstwa Kuby Odechowskiego. Pracownia Caramel zaprosi chętnych do zabawy w tworzenie lasów i ogródków w szkle. Sportową atrakcją będzie możliwość wypróbowania swoich sił w podnoszeniu sztangi pod okiem mistrza Wojciecha Niteckiego.

Nie zabraknie dobrej muzyki. – Muzycznie będziemy bawić się i tańczyć przy fantastycznej kapeli „The Warsaw Dixielanders”. Pamiątką z Festynu będzie wybijana tego dnia okolicznościowa moneta. Będą łowickie wycinanki, podziemna drukarnia, strzelnica, wata cukrowa, liczne atrakcje kulinarne, a także kramy i stragany z rękodziełem artystycznym – zaznaczają organizatorzy.

Początek o godz. 12.00, sobota, 19 maja. Pałacyk Toeplitza w Otrębusach, ul. Wiejska 1.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.