Rita Ross i jej niezwykła historia

Pruszków

Już w najbliższą środę odbędzie się spotkanie z Ritą Ross autorką książki „Trzy imiona”. To dokument opisujący historię pewnej rodziny z Pruszkowa, która podczas II wojny światowej ratowała życie innym.

„Trzy imiona” to niezwykła książka, która ukazała się nakładem Książnicy Pruszkowskiej. To przekład autobiografii kobiety – autorki – noszącej w sobie niepowtarzalne wspomnienia związane z Pruszkowem. Prawdziwa historia zawarta w książce opowiada o rodzinie Łucji i Antoniego Klimków, którzy codziennie ryzykowali swoje życie ukrywając przez ponad dwa lata Ritę Ross i jej rodziców oraz rodzinę Bermanów w swoim małym mieszkaniu przy Majowej.

Przetłumaczenie książki na język polski było nie lada wyzwaniem dla autorki. Dokonanie tego wymagało to współpracy wielu osób. Rita chciała aby cały świat poznał historię dwójki wspaniałych osób, którzy uratowali sześć istnień w czasach II wojny światowej. Autorka mieszka w Australii, co dodatkowo utrudniało sprawę. Ostatecznie przy współpracy z Książnicą Pruszkowską udało się dopiąć celu.

Start: 11 maj, godz. 18.00.
Miejsce: Sala Koncertowa MDK, ul. Kościuszki 41, Pruszków.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.