Retro dancing w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Co powiece na letni dancing w stylu retro? Jeśli macie ochotę na muzyczną podróż w 20-lecie międzywojenne to koniecznie wybierzcie się do Grodziska Mazowieckiego. Tam już 19 sierpnia w Parku Skarbków odbędzie się Retro Dancing.

Letnie potańcówki pod gołym niebem zyskały w naszym regionie ogromną popularność. Nie dziwi więc fakt, że kolejna gmina organizuje takie wydarzenie dla swoich mieszkańców. Tym razem na letnią potańcówkę i to w styku retro zaprasza Grodzisk Mazowiecki. Impreza jest jednym z elementów obchodów jubileuszu 500-lecia.

Już 19 sierpnia w Parku Skarbków w pobliżu tężni będą rozbrzmiewać dźwięki muzyki czasów międzywojennych. W ten magiczny klimat eleganckich potańcówek przeniesie nas Ferajna Jastrzębskiego. Nie zabraknie więc królujących w latach 20.foxtrotów, walczyków czy polek.

Założycielem zespołu jest najmłodszy muzyk legendarnej Kapeli z Chmielnej- Sebastian Jastrzębski. Jako kilkunastoletni chłopak wraz z Orkiestrą z Chmielnej grał koncerty oraz nagrał jedną z ich płyt. Kolejnym krokiem była Kapela Czerniakowska, z którą zagrał kilka koncertów. Sebastian jest synem najbardziej znanego akordeonisty warszawskiego lat 70 i 80- Jerzego Jastrzębskiego. Jerzy Jastrzębski współpracował z liderem kapeli Czerniakowskiej Sylwestrem Kozerą, z Hanką Bielicką, Bohdanem Łazuką, Stanisławem Wielankiem. Oprócz znanych restauracji, takich jak Spatif, Adria czy Stolica, znały go również warszawskie podwórka i bazary. To właśnie w tym czasie miały miejsce pierwsze muzyczne występy małego Sebastiana oraz jego brata Kamila wraz z ojcem. Chłopcy mieli wtedy zaledwie po kilka lat – czytamy na stronie zespołu.

Poniżej mała dawka tego co czeka nas na Retro Dancingu w Grodzisku.

Start: 19 sierpnia, godz. 19.00
Miejsce: Park Skarbków
Wstęp wolny

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.