Recital Andrzeja Poniedzielskiego w Regułach

Reguły

16 września w urzędzie gminy Michałowice w Regułach ze swoim recitalem zagości Andrzej Poniedzielski. Artysta zagra utwory z płyty „Live?”, na której znajdują największe przeboje z jego 40-letniej kariery.

Andrzej Poniedzielski jest artystą z prawdziwego zdarzenia. Oprócz pisania piosenek, grania na gitarze jest także poetą, satyrykiem, humorystą.  W swoim dorobku ma ponad 400 wierszy i piosenek. Pisał teksty dla takich artystów jak m.in. Maryla Rodowicz, Grzegorz Turnau, Tadeusz Woźniak, Edyta Geppert, Seweryn Krajewski. W swojej długoletniej karierze wydał osiem płyt – ostatnią, „Live?” zaprezentuje przed publicznością w Regułach. Album zawiera piosenki zaśpiewane przez Poniedzielskiego w Teatrze Ateneum, gdzie premierę miał program jubileuszowy z okazji jego 60 urodzin pt. „Monday-Day, czyli Sing, Spring & Drink”. 

Wszechstronny twórca jest także laureatem wielu nagród. W 2008 roku za wybitne osiągnięcia artystyczne otrzymał Nagrodę Polskiej Estrady, „Prometeusza”. W tym samym roku z rąk Wojciecha Młynarskiego przyznano mu „Małe Berło” jako dowód uznania za kontynuację jego twórczości. W 2009 roku Ministerstwo Kultury przyznało artyście z Iwanisk, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. 

Do wstępu na koncert Andrzej Poniedzielskiego uprawniać będzie bilet wejściowy, którego nabycie będzie możliwe od 11 września w urzędzie gminy, telefonicznie lub elektronicznie: koncert@michalowice.pl.

Recital odbędzie się 16 września o godzinie 16:00 w sali multimedialnej UG Michałowice w Regułach.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.