„Razem i osobno” – Ałbena Grabowska i Daniel Wyszogrodzki

Pruszków

Książnica Pruszkowska zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Ałbeną Grabowską i Danielem Wyszogrodzkim. Zaprezentują oni swoje najnowsze książki.

Ałbena Grabowska to autorka, która zasłynęła sagą „Stulecie Winnych”, zekranizowaną przez Telewizję Polską. Z wykształcenia neurolożka (wciąż czynna w zawodzie), z zamiłowania pisarka (26 wydanych książek), prywatnie mama trojga dzieci, właścicielka czterech kotów i jednego psa.

Z kolei Daniel Wyszogrodzki to „człowiek Pragi” – tej warszawskiej, ale też nowojorskiej, czyli Brooklynu. Tłumacz, autor, dziennikarz muzyczny, doktor nauk humanistycznych. Tłumaczył teksty Leonarda Cohena, Boba Dylana, napisał piosenki dla Seweryna Krajewskiego, Łukasza Zagrobelnego i Krzysztofa Krawczyka. Autor librett do musicali „Akademia Pana Kleksa”, „Mamma mia!”, czy „Upiór w operze”.

Co ich łączy? Wspólne dzieło – „Pora Jeziora”. Musical, który zdobył serca widzów i słuchaczy opowiada historię opartą na mazurskich i warmińskich opowieściach, baśniach i legendach. „Warmińska opowieść wigilijna” przeplata rzeczywistość z fantastyką, sen z jawą, ludowe wierzenia z tradycją chrześcijańską. „Pora Jeziora” wystawiony przez Filharmonię Warmińsko-Mazurską to dzieło Grabowskiej, która napisała libretto i Wyszogrodzkiego – autora tekstu piosenek.

Zaprezentują oni książkę oraz płytę musicalową podczas spotkania autorskiego, 18 stycznia o godz. 18.00 w Przystanku Pruszków (Dworzec PKP, sala konferencyjna, I p.). Ale to nie wszystko!

Podczas spotkania będziemy mogli zapoznać się z innymi ich najnowszymi książkami. Ałbena Grabowska opowie o „Doktor Zosi” i jej losach oraz pracy w Szpitalu Ujazdowskim podczas niemieckiej okupacji. Daniel Wyszogrodzki zaś zaprezentuje „Plac Leńskiego” – autobiograficzną powieść, osadzoną w socrealistycznej przestrzeni warszawskiej. Obie książki, mimo że nie są powiązane, mogą dać ciekawy obraz Warszawy XX wieku.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.